مدیر عامل ChatGPT به کره جنوبی سفر کرد!

مدیر عامل ChatGPT به کره جنوبی سفر کرد!

یکشنبه 21 خرداد 1402
سام آلتمن، مدیر عامل توسعه‌دهنده ChatGPT OpenAI، در 9 ژوئن با یون سوک یول، رئیس‌جمهور کره جنوبی ملاقات کرد و از کره جنوبی خواست که نقشی پیشرو در تولید تراشه‌های مورد نیاز برای فناوری هوش مصنوعی (AI) ایفا کند. آلتمن همچنین به سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های کره‌ای و همکاری با سازندگان تراشه بزرگ‌تری مانند سامسونگ الکترونیک، ابراز علاقه کرد.

به گزارش رسانه های خبری محلی، سام آلتمن پیشنهاد کرد کره جنوبی بر روی تراشه ها تمرکز کند و مقررات شرکتی را کاهش دهد تا پروژه های هوش مصنوعی را تقویت کند و برای تنظیم استانداردهای بین المللی تلاش کند.

آلتمن که اخیراً سفری را در سراسر اروپا آغاز کرده است تا با سیاستگذاران و رهبران گفتگو کند تا در مورد پتانسیل و چالش های هوش مصنوعی گفتگو کند، اکنون سفرهای خود را به اسرائیل، اردن، قطر، امارات متحده عربی، هند و کره جنوبی گسترش داده است.


در طی کنفرانسی در سئول، آلتمن قصد خود را برای گسترش سرمایه گذاری در استارت آپ های کره ای ابراز کرد و گفت: "ما به طور فعال در حال بررسی راه هایی برای افزایش سرمایه گذاری خود در استارت آپ های کره ای هستیم."

آلتمن وقتی در مورد همکاری‌های احتمالی با تولیدکنندگان تراشه‌های کره‌ای مانند Samsung Electronics و SK Hynix سؤال شد، بحث‌های جاری را تأیید کرد و تمایل خود را برای مشارکت بیشتر در گفتگو ابراز کرد. طبق آمار Nikkei Asia، سامسونگ الکترونیکس کره ای بیش از 40 درصد از بخش تراشه حافظه با دسترسی تصادفی پویا را به خود اختصاص داده است.

آلتمن توضیح داد که هوش مصنوعی بر انتقال حجم زیادی از داده ها متکی است که منجر به افزایش تقاضا برای تراشه های حافظه می شود. او همچنین اشاره کرد که OpenAI در حال حاضر از تراشه های تایوان استفاده می کند، اما افزود که در آینده نیاز به تامین تراشه از کره وجود خواهد داشت.

پیشرفت سریع و پذیرش گسترده هوش مصنوعی مولد - پس از راه‌اندازی ChatGPT توسط OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت، قانونگذاران در سراسر جهان را بر آن داشت تا مقرراتی را برای رسیدگی به پیامدهای ایمنی مرتبط با این فناوری ایجاد کنند.

اتحادیه اروپا با پیش نویس قانون هوش مصنوعی خود که انتظار می رود در سال جاری تصویب شود، پیشرفت می کند، در حالی که قانونگذاران در ایالات متحده دو لایحه جدید دو حزبی را پیشنهاد کرده اند که موضوعات شفافیت و نوآوری در هوش مصنوعی را هدف قرار می دهد.

مشاور کارگروه هوش مصنوعی بریتانیا هشدار داد که هوش مصنوعی می تواند تا 2 سال آینده بشریت را تهدید کند

آلتمن تحسین خود را از نحوه استقبال کره ای ها و آزمایش ChatGPT پس از انتشار آن ابراز کرد و اظهار داشت که کره یکی از اولین پذیرندگان این سرویس بوده و خلاقیت قابل توجهی در استفاده از آن به نمایش گذاشته است.

آلتمن همچنین به اشتراک گذاشت که OpenAI به طور فعال در فرآیند ایجاد یک دفتر در ژاپن مشارکت دارد. علاوه بر این، او گفت که به عنوان بخشی از برنامه های آینده، دفاتر بیشتری را در سرتاسر جهان افتتاح خواهد کرد.


برای طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال و استفاده بیشتر از این بازار پر سود با مشاورین ما تماس بگیرید.


بازگشت به لیست اخبار
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید


داغ ترین اخبار ارزهای دیجیتال


working hours
9:00 الی 21:00
phone

0912 064 96 24
026-34 01 9001
phone
026-34 01 9002