طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
طراحی سایت صرافی - بخش پایانی

طراحی سایت صرافی - بخش پایانی

پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398
| 2661

در بخش های قبلی از سری مقالات طراحی سایت صرافی با صرافی های ارز دیجیتال، نحوه کار آن ها، انواع صرافی های ارز دیجیتال، امنیت و مزیت های آن ها آشنا شدید و لیست بهترین و معتبرترین صرافی های آنلاین ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم و همچنین انواع کیف پول های دیجیتالی برای انتقال و خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای شما بیان کردیم. امروزه ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین بازارهای دنیا را تکان داده اند به گونه ای که هزاران نفر در سراسر دنیا ترغیب شده اند که وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند. در این میان عده ای شروع به ماینینگ یا همان استخراج ارزهای دیجیتال کرده اند، بعضی دیگر شروع به توسعه برنامه ها و نرم افزارهای مبتنی بر فناوری بلاک چین کرده اند. برخی افراد به عرضه ارزهای دیجیتال خود در بازار و خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیگر رو آورده اند و کسانی هم هستند که به دنبال راه اندازی یک وب سایت صرافی ارزهای دیجیتال برای خود هستند. برای آشنایی بیشتر با صرافی های ارز دیجیتال می توانید به مقاله طراحی سایت صرافی رجوع کنید. همچنین برای آشنایی با انواع صرافی های آنلاین ارز دیجیتال مقاله صراحی سایت صرافی - بخش دوم را مطالعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کیف پول های ارز دیجیتال نیز می توانید به مقاله طراحی سایت صرافی - بخش سوم مراجعه کنید.

 
طراحی سایت صرافی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

بدون شک روش های زیادی برای پیوستن به بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما برخورداری از یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال یکی از پرسودترین کسب و کارها در بازار رو به رشد این نوع ارزها خواهد بود. امروزه اعتقاد بر این است که در آینده امکان پرداخت و انجام معاملات با ارزهای دیجیتال یک ضرورت انکار ناپذیر برای بازارهای مالی خواهد بود. به فرض هنگامی که به یک کشور خارجی سفر می کنید دیگر نباید دغدغه تبدیل ارز و یا پرداخت با کارت اعتباری خود را داشته باشید. بلکه باید بتوانید با ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین، وبمانی و پرفکت مانی و ... به صورت آنلاین پرداخت های خود را انجام دهید و یا خرید کنید. در این صورت، وب سایت های صرافی ارز دیجیتال سهم بزرگی در توسعه ارزهای دیجیتال و کاربرد این ارزها در بازارهای سراسر دنیا خواهند داشت.

در این مقاله قصد داریم تا اهمیت داشتن یک سایت صرافی برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال را برای شما بیان کنیم و ببینیم برای طراحی یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال به چه امکاناتی نیاز هست و چه مراحلی را باید طی کرد. پس با ما در بخش چهارم مقاله طراحی سایت صرافی همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در زمینه طراحی سایت صرافی برای شما ارائه کنیم.

 
طراحی سایت صرافی

اهمیت و ضرورت داشتن یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال

امروزه ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین تحول عظیمی در بازارهای مالی ایجاد کرده اند. اینکه عملیات های مالی بدون دخالت هیچ شخص ثالث و یا نهاد و سازمانی انجام بگیرد ایده بسیار جذاب و جدیدی برای بسیاری از کاربران است. این روزها قیمت بیت کوین رشد چشمگیری داشته به نحوی که توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است و این موضوع بی وقفه در بسیاری از رسانه ها و در فضای مجازی و اینترنت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد با این حال، دنیای ارزهای دیجیتال و رشد سریع بازار آن همچنان برای بسیاری از مشتریان و سرمایه گذاران پیچیده و تا حدی مبهم است. برای آشنایی بیشتر با نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به مقاله طراحی سایت صرافی رجوع کنید.


در حال حاضر، تنها بخش محدودی از مردم از بیت کوین یا دیگر انواع ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره خود استفاده می کنند. پیشگامان حوزه فناوری های نوین، کارآفرینان و استارتاپ ها، افرادی که به حوزه های فناوری اطلاعات علاقه مندند و حتی هکرها و جاسوسان اینترنتی از جمله گروه هایی هستند که با مسائل مختلف مربوط به ارزهای دیجیتال مواجه هستند. اکثر مردم امکان پرداخت و یا انجام معاملات از طریق بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال دیگر را ندارند. در این میان ظهور و پیدایش سایت های صرافی ارز دیجیتال می تواند به راحتی امکان دسترسی بسیاری از مردم را به این نوع ارزها فراهم کند. علاوه بر این، سایت های صرافی آنلاین ارز دیجیتال می تواند دو مشکل مهم را حل کند:

مقاومت در برابر تغییر و نوآوری

مردم بیشتر تمایل دارند از ابزارهایی استفاده کنند که از قبل با آن آشنایی دارند. اگرچه امروزه در در دوران تغییر و تحول به سر می بریم و همواره با نوآوری های جدیدی روبرو هستیم، اغلب گسترش و توسعه ایده های جدید و منحصر به فرد در زندگی مردم حتی اگر آسایش و راحتی بیشتری هم برای آن ها فراهم کند کار مشکلی است. بر همین اساس انتظار می رود که بشر در برابر ایده های جدیدی همچون استفاده از ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره از خود مقاومت نشان دهد. در این شرایط صرافی های ارز دیجیتال می توانند این فرآیند را تا حد مطلوبی تسهیل نمایند و افراد بیشتری را به استفاده از این فناوری جدید و پر بازده ترغیب نمایند.
 

طراحی سایت صرافی

ترس از تقلب و کلاه برداری

معمولاً افراد اگر پول و سرمایه ای را که با زحمت فراوان به دست آورده اند در دستان خود نگه دارند احساس راحتی و امنیت بیشتری می کنند. به همین دلیل ممکن است میلیون ها نفر در سراسر دنیا نتوانند بپذیرند که پول و سرمایه آن ها به صورت ارز دیجیتال در جایی دور از دستان آن ها و در سرورهای ابری ذخیره و نگه داری شود. بنابراین، صرافی های ارز دیجیتال پتانسیل بسیار بالایی برای تغییر ذهنیت افراد در مورد ارزهای دیجیتال و کاربرد آن ها در زندگی واقعی دارند. علاوه بر این، صرافی ها به گسترش ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین در صنایع مختلف کمک می کنند. در نهایت اگر هدف افزایش تعداد کاربران بیت کوین یا هر ارز دیگری و به طبع آن کسب سود بیشتر باشد لازم است که سایت های صرافی مجاز با کیفیت و امنیت بالا و رابط کاربری آسان و جذاب در زمینه خرید و فروش و تبدیل ارزهای دیجیتال طراحی و ایجاد گردند. برای کسب اطلاعات در زمینه بهترین صرافی های ارز دیجیتال مقاله طراحی سایت صرافی - بخش دوم را نیز مطالعه کنید.

صرافی ارز دیجیتال چیست

کار اصلی یک صرافی ارز دیجیتال خرید و فروش ارز است. در این صرافی ها کاربران فرصت تبادل یک ارز دیجیتال با ارز دیجیتال دیگر و یا حتی تبدیل ارز دیجیتال به ارزهای معمولی همچون دلار و عکس آن را پیدا خواهند کرد. علاوه بر این، در این صرافی ها خدماتی همچون ذخیره و نگه داری ارزهای دیجیتال و یا انتقال آن ها به کیف پول های دیجیتالی ارائه می شود. صرافی ها معمولاً د قبال ارائه این خدمت کارمزدهایی دریافت کرده و یا از مابه التفاوت قیمت خرید و فروش ارز کسب درآمد می کنند. بسته به نوع خدماتی که به مشتریان ارائه می کنند صرافی های ارز دیجیتال ممکن است:

به منظور اجتناب از مقررات و مشکلات قانونی، صرافی های آنلاین ارز دیجیتال با پشتیبانی از واحد پولی معتبردر سراسر دنیا به فعالیت می پردازند و به مشتریان خود خدمات مختلفی در زمینه تجارت ارزهای دیجیتال ارائه می کنند. جهت آشنایی بیشتر با  نحوه کار صرافی های آنلاین می توانید مقاله طراحی سایت صرافی را مطالعه کنید.

طراحی سایت صرافی

چگونه یک وب سایت صرافی طراحی کنیم

قبل از اینکه یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال راه اندازی کنید لازم است به برخی نکات که در ادامه به آن اشاره می کنیم توجه کنید. ابتدا باید بدانید که اگرچه این طور به نظر می رسد که بیشتر ارزهای دیجیتال پشتوانه سیاسی ندارند و توسط دولت ها و حکومت ها مدیریت نمی شوند، با این حال بهتر است تا تحقیقات جامعی در مورد قوانین و مقررات تبادل ارز در کشوری می خواهید سایت صرافی در آن راه اندازی کنید انجام دهید. عدم توجه به این نکته می تواند در آینده مشکلات زیادی برای کسب و کار شما ایجاد کرده و تا مرز زندان رفتن هم پیش بروید. بنابراین بسیار مراقب باشید. حتی پیشنهاد می شود یک وکیل با تجربه در این زمینه استخدام کنید و یا حداقل برای آگاهی از جزئیات بیشتر از افراد حرفه ای مشاوره بگیرید.

وب سایت های صرافی کمک زیادی به بهبود و نوسازی سیستم های مالی دنیا کرده اند اما، طراحی و راه اندازی یک وب سایت حرفه ای صرافی ارزهای دیجیتال یک کار چالش برانگیز و دشوار است که برای رسیدن به نتیجه بهتر در این زمینه می بایست مراحل زیر را به دقت پشت سر بگذارید:

مرحله اول: بررسی رقبا

با اینکه تبادل و خرید و فروش ارز دیجیتال موضوع نسبتاً جدیدی است امروزه بیش از 200 وب سایت وجود دارند که موفق به انجام این کار شده اند. در عصر اینترنت برای کسب اطلاعات در مورد یک شخص یا سازمانی راهی ساده تر و مناسب تر از بازدید از وب سایت آن شخص یا سازمان وجود ندارد. در این وب سایت ها با مراجعه به صفحه درباره ما می توانید اطلاعات مفیدی در زمینه روش ها و راه کارهای رسیدن به موفقیت در زمینه تجارت ارزهای دیجیتال بدست آورید.

یکی دیگر از کارهایی که باید انجام دهید این است که علاوه بر تحقیق در مورد راه های موفقیت رقبا به شکست ها و ناکامی های بزرگی که در مسیر خود با آن روبرو شده اند نیز تحقیق کنید. به عنوان مثال، صرافی ارز دیجیتال Mt. Gox که یکی از اولین صرافی های آنلاین در کشور ژاپن بود که در طول فعالیت تجاری خود با ناکامی بزرگی روبرو شد، که داستان آن بسیار معروف است. این صرافی در سال 2010 آغاز به کار کرد و برای بیشتر از سه سال موفقیت های شگفت انگیزی در زمینه تجارت ارزهای دیجیتال بدست آورد به گونه ای که در پایان سال 2013  بخش عمده ای از معاملات ارز دیجیتال در جهان را مدیریت می کرد. در ماه فوریه 2014 شرکت اعلام ورشکستگی کرد. اما چه اتفاقی افتاد؟ خب، هنوز هم مشخص نیست. دلیلش ورشکستگی این بود که 850 کیلو بیت کوین به طورناگهانی ناپدید شد؛ ظاهراً به سرقت رفت. در آن زمان این مقدار بیت کوین حدود 500 میلیون دلار ارزش داشت؛ امروز ارزش آن به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده است! احتمالاً یک خطای امنیتی باعث بروز چنین فاجعه ای در کسب و کار این شرکت شده است.
 

طراحی سایت صرافی

مرحله دوم: تعیین محل فعالیت

قصد دارید کجا کسب و کار صرافی ارز دیبجیتال خود را راه اندازی کنید؟ آیا می خواهید تنها در کشور خود فعالیت کنید و یا یک صرافی بین المللی و جهانی راه اندازی کنید؟ همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم بسته به نوع کشوری که برای فعالیت در زمینه صرافی و خرید و فروش ارز دیجیتال انتخاب می کنید باید شرایط قانونی لازم برای کسب و کار خود را برآورده کنید. رعایت قوانین تجارت ارز محل که برای فعالیت انتخاب می کنید ممکن است کمی زمان بر و هزینه بر باشد اما باید یدانید که برای اجرا و پیاده سازی موفق ایده های تجاری خود کاملاً ضروری است که این قوانین را رعایت کنید.

مرحله سوم: هدف قرار دادن کاربران و جذب مشتری

گرچه این مرحله کمی ساده به نظر می رسد، اما تأثیر قابل توجهی بر آینده کسب و کار شما دارد. می دانید دلیلش چیست؟ وقتی که مخاطبان کسب و کار خود را پیدا کنید و روی آن ها هدف گذاری نمایید متوجه خواهید شد که باید چگونه برای محصولات خود بازاریابی کنید و چگونه یک وب سایت جذاب و مناسب با رابط کاربری آسان برای کاربران بالقوه خود فراهم کنید و آن ها را به سمت صرافی خود جذب نمایید.
 

طراحی سایت صرافی

مرحله چهارم: تشکیل تیم برای توسعه و راه اندازی وب سایت صرافی

راه های بسیاری برای شروع کسب و کار صرافی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. بعضی از کارآفرینان این حوزه پیشنهاد می کنند که به وب سایت Github بروید، یکی از کد های موجود را دانلود کرده و آن را مخصوص وب سایت خودتان سفارشی سازی نموده و اجرا کنید. ایده دیگر که در این زمینه می توانید از آن استفاده کنید ارائه سرویس وایت لیبل (White Lable Solutions) در وب سایت صرافی تان است. وایت لیبل سرویسی است که در آن ارائه دهنده خدمات یا همان صرافی یک ارز دیجیتال را از منبع دیگری با پشتیبانی کامل خریداری می کند ، سپس نام تجاری و هویت خود را بر روی آن قرار می دهد، و آن را به فروش می رساند. در این حالت خریدار فرض می کند که در حال خرید محصول شرکتی است که آرم آن را روی محصول می بیند. این روش با اینکه هزینه چندانی ندارد اغلب پاسخگوی نیازهای و انتظارات کارآفرینان با تجربه و حرفه ای نیست. برای موفقیت در هر کسب و کاری باید به دنبال راه های با کیفیت بگردید و از آن مهمتر باید برای کسب و کار خود هزینه کنید. بسته به اینکه چه هدفی را دنبال می کنید و تیم خود را چگونه شکل می دهید به همان میزان هم باید هزینه های آن را بپردازید.

می توانید یک تیم داخلی استخدام کنید و ایده های خود را پیاده سازی کنید. البته چنین کاری یک فرآیند زمان بر است که شما را وارد پروسه استخدام از تعریف شغل گرفته تا درج آگهی و دریافت رزومه و مصاحبه و نهایت انتخاب افراد را شامل می شود. بعلاوه اینکه استخدام و تشکیل یک تیم داخلی می تواند  در ابتدای راه اندازی یک کسب و کار هزینه های سنگینی را به شما تحمیل کند. گزینه دیگری هم هست. شما می توانید برخی از کارها و فعالیت های خود را به شرکت های دیگر برون سپاری کنید. امروزه شرکت های قدرتمند و معروف و ارزان و قابل اعتماد زیادی در زمینه توسعه سایت ها و نرم افزارهای ارزهای دیجیتال هستند  که خدمات قابل قبول و با کیفیتی ارائه می کنند. بنابراین، برون سپاری می تواند برای افرادی که تازه به بازار ارزهای دیجیتال ورود پیدا می کنند و به دنبال صرفه جویی در وقت و هزینه و کسب شهرت و اعتبار هستند گزینه مطرحی باشد.

برای کسب اطلاعات در زمینه بهترین سایت های صرافی ارز دیجیتال به مقاله طراحی سایت صرافی - بخش دوم مراجعه نمایید.

طراحی سایت صرافی

نکات مهم و ضروری در طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

برای راه اندازی و طراحی یک سایت صرافی ارز دیجیتال موفق باید به موارد مهمی که در ادامه به آن اشاره می کنیم توجه نمایید:

امنیت سایت صرافی

یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال باید کاملاً ایمن باشد. باید تلاش کنید تا از همان ابتدا ضعف ها و نواقص سایت خود را برطرف کنید تا بتوانید به خوبی از اطلاعات و داده های مشتریان خود حفاظت کنید. به عبارت دیگر مهمترین ویژگی یک وب سایت صرافی ارز دیجیتال تضمین امنیت آن برای مشتریان است، چرا که این سایت ها همیشه مورد حمله هکرها قرار می گیرند و دیر یا زود هکرها سایت شما را هم هدف قرار می دهند. بنابراین باید تا جایی که می توانید امنیت سایت خود را بالا ببرید.

سرعت سایت صرافی

نکته مهم دیگر در طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال سرعت بارگیری یا همان لود شدن صفحات وب سایت می باشد. با توجه به اینکه امروزه کاربران اینترنت نسبت به گذشته کم حوصله تر شده اند، اگر صفحات سایت شما به سرعت لود نشوند با استقبال اندکی از کاربران روبرو خواهید شد. با وجود مشکلاتی که در زمینه سرعت اینترنت در کشور ما وجود دارد و وب سایت های فراوانی که در زمینه صرافی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارند مشتریان شما انتظار دارند که بدون هیچ مشکلی از سایت استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن از صفحه ای به صفحات دیگر سایت بروند. بنابراین همواره مسأله سرعت سایت خود را مدنظر قرار دهید.
 

طراحی سایت صرافی

محیط کاربری سایت صرافی

از دیگر نکاتی که در طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال باید به آن توجه کنید رابط کاربری سایت است. سایت شما می بایست ظاهری جذاب (front end design) و کاربرپسند داشته به نوعی که کاربران هنگام استفاده از آن احساس راحتی کنند و رابط کاربری ساده و روانی داشته باشد. فضا و محیط کاربری یک سایت صرافی باید به گونه ای باشد که مشتریان به راحتی بتوانند عملیات مبادله و خرید و فروش ارز دیجیتال خود را انجام دهند و از کار با سایت کاملاً لذت ببرند. بنابراین، هر چقدر روی طراحی، ظاهر و رابط کاربری سایت خود سرمایه گذاری کنید مشتریان بیشتری هم ترغیب می شوند تا خدمات صرافی ارز دیجیتال خود را به شما بسپارند.

استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای ارائه بهترین امکانات به کاربران در طراحی سایت صرافی

وقتی که یک سایت صرافی ارز دیجیتال راه اندازی می کنید در واقع به دنیای جدیدی قدم می گذارید که قوانین خاص خودش را دارد. قانون اصلی در طراحی این نوع سایت ها استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها در طراحی سایت است به گونه ای که جدیدترین و بهترین امکانات و ابزارهای موجود در اختیار کاربران قرار بگیرد تا با استفاده از آن بتوانند  سریع تر، ارزان تر، راحت تر و با امنیت بالا به مبادله و خرید و فروش ارز دیجیتال اقدام نمایند. بنابراین باید در زمینه امکانات و تکنولوژی همواره پیشگام باشید تا مشتری بیشتری را به سوی خود سوق دهید.

بازاریابی برای سایت صرافی

برای داشتن یک سایت صرافی ارز دیجیتال موفق تنها طراحی و راه اندازی آن کافی نیست. باید کسب و کار و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنید تا بهتر دیده شوید. بنابراین باید به طور کامل در زمینه بازاریابی سایت خود برنامه ریزی کنید. از هر فرصت و امکاناتی نظیر تبلیغات وب، وبلاگ ها و رسانه ها و شبکه های اجتماعی استفاده کنید و توجه مشتریان را به کسب و کار خود جلب کنید تا از امکانات و ویژگی های سایت شما آگاه شوند و تمایل پیدا کنند تا از سایت شما بازدید نمایند.
 

طراحی سایت صرافی

تضمین امنیت کامل وب سایت صرافی

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم موضوع امنیت سایت صرافی ارز دیجیتال به دلیل حساسیت و ریسک بالای عملیات های مالی همیشه یکی از مهمترین عوامل اعتماد مشتریان به این نوع کسب و کارها بوده و کوچکترین مشکلی در این زمینه راه را برای نفوذ  هکرها و سارقان اینترنتی باز کرده و می تواند اعتبار سایت شما را در نزد کاربران ارز دیجیتال خدشه دار کند. بدین ترتیب در ادامه این مقاله قصد داریم نکات مهمی را در زمینه بالابردن امنیت سایت صرافی ارز دیجیتال برای شما بیان کنیم. پس با ما همراه باشید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امنیت سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال می توانید به مقاله طراحی سایت صرافی رجوع کنید.

امنیت سمت مشتری

پروژه های طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال قبل از هر چیز باید از همه نظر امنیت داشته باشند. اولیه لایه حفاظت و امنیت یک وب سایت صرافی یک سیستم احراز هویت کاملاً ایمن برای ورود به سایت است. برای رسیدن به سطح امنیتی مناسب و لازم می توانید در پروژه های طراحی سایت صرافی خود از روش های حفاظتی زیر استفاده کنید:

مدیریت مدت زمان حضور یک کاربر در شبکه (Time to Live (TTL)) گزینه دیگری برای افزایش امنیت یک سایت صرافی می باشد. با توجه به اینکه حجم زیادی از ارزهای دیجیتال در کیف پول دیجیتال کاربران ذخیره می شود برای جلوگیری از دسترسی افراد دیگر به حساب کاربری افراد حاضر در سایت می بایست سیستم به گونه ای عمل کند که اگر طی 5 دقیقه یا بیشتر عملیاتی روی آن انجام نگیرد کاربر به بیرون سایت هدایت شده و مجدداً برای ورود به سایت احراز هویت انجام دهد. در نتیجه بدین شکل جلوی بسیاری از تراکنش ها و عملیات های مالی ناخواسته گرفته می شود و سرمایه افراد از خطرات و خطاهای احتمالی مصون می ماند.
 

طراحی سایت صرافی

امنیت سمت سرور

سیستم های امنیت مشتری یکی از راه های حفاظت کاربران سایت در برابر نفوذ هکرها به حساب کاربری مشتریان سایت می باشد. اگرچه اهمیت سیستم های سمت مشتری برای افزایش امنیت سایت را نمی توان نادیده گرفت، اما بزرگترین خطری که می تواند امنیت یک وب سایت صرافی را مورد تهدید قرار دهد حمله به سرور های سایت می باشد. چرا که هک شدن اطلاعات برنامه ها و سیستم های متمرکز مالی موجب از دست رفتن سرمایه های کلان مشتریان شده و می تواند ضرر و زیان سنگینی را متوجه کسب و کار شما کند. بنابراین، برای اینکه امنیت سرورهای سایت خود را تا حد امکان بالا ببرید به چندین نکته زیر در طراحی سایت صرافی خود توجه نمایید:

طراحی سایت صرافی

نکته مهم دیگری که باید در زمینه افزایش امنیت سرورها به آن توجه کنید استفاده از روش های استاندارد محافظت و مقابله در برابر حملات DDoS که شامل حجم زیادی از تقاضاها به سمت به یک سرور که به دلیل حجم بالای پردازش منجر به از دسترس خارج شدن سایت می شود و یا XSS که با تزریق کد از طریق وبگاه ها راه برای نفوذ هکرها به سرورهای سایت باز می شود، یا تزریق کدهای دستوری به پایگاه داده (SQL injection) و حذف و تغییر اطلاعات در سرورها و یا حملات CORS که امکان دسترسی از راه دور به منابع وب سایت را فراهم می کند و دیگر موارد می باشد. همچنین برای حفاظت در برابر حملات CSRF که در آن هکر با ارسال درخواست های جعلی به سرور و اجرای آن در سمت کاربر به حساب کاربران نفوذ می کند باید  یک رشته کد (توکن) بصورت تصادفی که هم برای کوکی استفاده می شود و هم در آدرس ایجاد شده بصورت پنهان وجود خواهد خواهد داشت ایجاد کرد تا در هنگام ارسال فرم بررسی می شود آیا CSRFToken در فرم همان CSRFToken ذخیره شده در کوکی است یا خیر و در صورت یکسان بودن اجازه اجرا و ارسال اطلاعات و یا لاگین را خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امنیت صرافی های ارز دیجیتال می توانید به مقاله طراحی سایت صرافی رجوع کنید.

طراحی سایت صرافی

ماژول های امنیتی طراحی سایت صرافی آرتاراکس

در ادامه برخی از امکانات امنیتی که در پروژه های طراحی سایت صرافی ارزهای دیجیتال آرتاراکس مورد استفاده قرار می گیرد آشنا می شوید:

اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری درباره طراحی سایت ارز دیجیتال، طراحی سایت وبمانی، طراحی سایت پرفکت مانی و طراحی سایت بیت کوین کسب کنید می توانید از صفحه فروشگاه ساز ارزهای دیجیتال آرتاراکس بازدید فرمایید.

طراحی سایت صرافی

استفاده از ماژول های گرافیکی در طراحی سایت صرافی

در بحث پروژه های طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال نکته دیگری که حائز اهمیت است بخش گرافیکی سایت است. وقتی موضوع بازار ارزهای دیجیتال مطرح می شود دیگر صحبت برسر یک صرافی ارز دیجیتال معمولی نیست بلکه برای موفقیت در چنین بازاری باید سایت شما ابزارهای گرافیکی و امکانات تجزیه و تحلیل با کیفیتی داشته باشد. اساساً برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال همانند بازار ارزهای معمولی همچون دلار، یورو و غیره و بازار طلا و نقره و یا بازار سهام و بورس کالاها و خدمات می بایست مجموعه ای از الزامات و ابزارهای فنی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات در اختیار مشتریان قرار بگیرد برخی از این ماژول های گرافیکی که وظیفه تجزیه و تحلیل اطلاعات را بر عهده دارند عبارتند از:

طراحی سایت صرافی

نکات مهم مربوط به مدیریت کیف پول های ارز دیجیتال در طراحی سایت صرافی

مهمترین موضوعی که در پروژه های توسعه وب سایت های صرافی ارز دیجیتال مورد توجه کاربران سایت قرار می گیرد نحوه سازماندهی ذخیره و نگه داری ارز دیجیتال است. اینکه سایت شما چگونه کیف پول هایی که کاربران ایجاد کرده و از آن ها استفاده می کنند را مدیریت و سازماندهی می کند. در حال حاضر، دو روش برای حل این مشکل وجود دارد که می توانید از آن ها برای مدیریت کیف پول های دیجیتال کاربران سایت خود استفاده کنید: یکی استفاده از API شخص ثالث که می تواند API یک صرافی ارز دیجیتال دیگر باشد و راه حل دیگر ایجاد یک نود (Node) شخصی توسط خود شماست. در وهله اول چون در ابتدای راه قرار دارید به تازگی صرافی ارز دیجیتال خود را راه اندازی کرده اید پیشنهاد ما این است که ترجیحاً از یک سرویس شخص ثالث که تمامی امکانات و قابلیت های اساسی مورد نیاز برای مدیریت کیف پول های دیجیتالی کاربران را ارائه می دهد استفاده کنید. به مرور که کاربران سایت افزایش پیدا کرد و تعداد درخواست ها بالاتر رفت ممکن است که استفاده از API های شخص ثالث پاسخ گوی نیازهای کاربران شما نباشد. بنابراین، لازم است که با توجه به شرایط جدید امکانات سایت خود را در زمینه شیوه های ذخیره و نگه داری ارز دیجیتال تغییر دهید. از این رو باید به فکر ایجاد یک سرور شخصی برای ذخیره و مدیریت کیف پول های دیجیتال (نود شخصی) باشید.

اصولاً داشتن یک سرور شخصی برای مدیریت کیف پول های ارز دیجیتال راه حل مناسب تری در طراحی سایت های صرافی است. دلیلش هم این است که سرویس های مختص شخص ثالث API  های مورد استفاده خود را با اندکی تغییرات در اختیار شما قرار می دهند در حالی که محدودیت هایی نیز روی آن اعمال شده است که ممکن است شما را درگیر مسائلی همچون خطر هک شدن سایت و یا ورود کاربران ناشناس و یا محدودیت های خاص دیگری کنند. در نهایت، دیر یا زود وقتی با چنین شرایطی روبرو شوید، سرویس های آن ها دیگر برای سایت شما کارایی لازم را ندارند و در نتیجه ناچارید که سرور شخصی خود را راه اندازی نموده و مدیریت ذخایر ارز دیجیتال مشتریان را خودتان به شخصه برعهده بگیرید.

گزینه دیگری که برای مدیریت کیف پول های دیجیتال کاربران سایت خود می توانید به آن فکر کنید استفاده از سرویس های شخص ثالث پولی است که تمامی مشکلات گفته شده را برای شما حل کرده است اما باز هم هزینه آن به مراتب خیلی بیشتر از ایجاد و پشتیبانی سرور شخصی (نود شخصی) خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کیف پول های ارز دیجیتال و نحوه استفاده از آن ها می توانید به مقاله طراحی سایت صرافی - بخش سوم مراجعه کنید.

طراحی سایت صرافی

نمونه های مختلف طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

همان طور که قبلاً هم ذکر شد، امروزه صرافی های آنلاین متعددی ایجاد شده اند که هر کدام به عنوان نماینده در بازار ارزهای دیجیتال مشغول فعالیت اند. این سایت های صرافی با اینکه به ظاهر شباهت های فراوانی با هم دارند ولی در اصل اینگونه نیست:

اولین تفاوت، طرفین درگیر در معامله هستند. هنگامی که یک سایت در نقش یک صرافی وارد عمل می شود، خود صراف به عنوان یکی از طرفین معامله مقدار مشخصی ارز دیجیتال را به کاربران می فروشد و یا از آن ها ارز دیجیتال خریداری می کند. وقتی که یک سایت صرافی نقش بازار معامله ارز دیجیتال را ایفا می کند، در این حالت سرویس صرافی آنلاین یک پلت فرم یا سیستم واسطه ای است که مشتریان می توانند از طریق آن یکدیگر را پیدا کنند و صرافی تنها طرفین معامله را به یکدیگر ارتباط داده تا مبادله ارز دیبجیتال بین آن ها انجام شود.
 

طراحی سایت صرافی

تفاوت مهم دیگر در بین سایت های صرافی ارز دیجیتال سیستم جایزه یا پاداش دهی پلت فرم صرافی است که باز هم به طرفین معامله بر می گردد. وقتی که صحبت از یک صراف به عنوان سایت صرافی است با توجه به اینکه یکی از طرفین معامله خود سایت صرافی است جوایز آن بر مبنای تفاوت قیمت های خرید و فروش ارز دیجیتال تعیین می شود، در حالی که در بازارهای ارز دیجیتال به عنوان نوع دیگر سایت های صرافی براساس حق کمیسیون های معاملات انجام شده جوایزی برای مشتریان درنظر گرفته می شود. (به استثناء موارد نادری که بازار ارز کمیسیونی برای معاملات صورت گرفته دریافت نمی کند اما حق کمیسیون قابل توجهی طی تأمین و مصرف ارز دیجیتال از کاربران دریافت می کند).

معاملات مارجین (Margin Trading) ابزار دیگر صرافی های ارز دیجیتال هستند که تفاوت کلی با 2 نوع دیگر سایت های صرافی اشاره شده دارد. در این نوع تجارت معامله گر (مثلاً مشتری بازار خرید و فروش بیت کوین) سرمایه اولیه خود را به وسیله قرض گرفتن پول و با استفاده از اهرم (leverage) حتی تا ده برابر افزایش می دهد. در این حالت مشتریان سایت صرافی فقط با سرمایه خود تجارت نمی کنند و می توانند حجم معاملات خود را بیشتر از حدی که موجودی حساب آن ها اجازه می دهد برای مقدار قابل توجهی افزایش دهند.

جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر درباره طراحی سایت ارز دیجیتال، طراحی سایت وبمانی، طراحی سایت پرفکت مانی و طراحی سایت بیت کوین کسب کنید می توانید از صفحه فروشگاه ساز ارزهای دیجیتال آرتاراکس بازدید فرمایید.

طراحی سایت صرافی

سایر خدمات طراحی سایت صرافی

برای اینکه بتوانید در بازار ارزهای دیجیتال به خوبی فعالیت کنید باید در کنار طراحی سایت صرافی همزمان به فکر سرمایه گذاری و توسعه پروژه دیگری از جمله راه اندازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری قوی (CRM) برای سایت خود باشید. وجود سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در یک سایت صرافی ارز دیجیتال به دلایل زیر برای کسب و کار شما مفید خواهد بود:

در حقیقیت، توسعه و راه اندازی چنین سیستم هایی در طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال نقش مهمی دارد. با استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری می توانید خدمات با کیفیتی به مشتریان سایت خود ارائه کنید، به مشکلات و سؤالات مختلف کاربران سایت به موقع و در کمترین زمان پاسخ دهید و با تجزیه و تحلیل وضعیت بازار ارزهای دیجیتال و شرایط فعلی کسب و کار خود استراتژی مناسبی برای توسعه و بهبود سایت صرافی مشخص نمایید. برای آشنایی بیشتر با انواع صرافی های ارز دیجیتال می توانید مقاله طراحی سایت صرافی - بخش دوم را مطالعه کنید.

طراحی سایت صرافی

طراحی سایت صرافی راهی برای توسعه و گسترش کسب و کار شما در بازار ارزهای دیجیتال است. امروزه بازار پر سود خرید و فروش ارزهای دیجیتال رشد چشمگیری داشته است و لحظه به لحظه به خریداران و فروشندگان آن افزوده می شود. همان گونه در سری مقاله های طراحی سایت صرافی بیان کردیم برای اینکه بتوانید با موفقیت به عرصه تجارت ارز های دیجیتال قدم بگذارید به ابزارهای مختلفی نیاز دارید. یکی از اصلی ترین ابزارها برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در این حوزه داشتن یک سایت حرفه ای و کامل در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا به عبارتی دیگر سایت صرافی ارز دیجیتال است. برای طراحی سایت صرافی ارزهای دیجیتال به شما پیشنهاد می کنیم تا این کار را به تیم طراحی سایت آرتاراکس بسپارید. گروه فنی مهندسی آرتاراکس با تجربه بیش از 10 سال فعالیت در زمینه طراحی سایت صرافی و طراحی سایت خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون طراحی سایت وب مانی، طراحی سایت پرفکت مانی و طراحی سایت بیت کوین آماده ارائه خدمات طراحی سایت صرافی به شما مشتریان عزیز می باشد. همین حالا می توانید با ما تماس بگیرید تا با طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال کاملاً حرفه ای شما هم به یکی از صدها کسب وکار موفق در حوزه تجارت ارزهای دیجیتال تبدیل شوید.
 
طراحی سایت صرافی
working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 730 70 74
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com