تفاوت واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در چیست ؟

تفاوت واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در چیست ؟

چهارشنبه 9 آبان 1397
| 1530
:امتیاز دهید

تکنولوژی های “واقعیت افزوده” (Argumented Reality) و “واقعیت مجازی” (Virtual Reality) دو تکنولوژی نوظهور هستند که در سالهای اخیر با پیشرفت هایی که داشته اند مسیر حرکت دنیا را تغییر داده اند. این تکنولوژی ها به قدری پیشرفت کرده اند که در آینده ای نزدیک بسیاری از وسایلی که اکنون می شناسیم را از زندگیمان حذف خواهند نمود.
واقعیت افزوده تکنولوژی است که در آن شما یک شیء دو بُعدی یا سه بُعدی را به محیطی که در آن دارید اضافه می نمایید. این کار توسط اپلیکیشن واقعیت مجازی صورت می گیرد. این اپلیکیشن ها مانند اپلیکیشن های موبایل بر روی موبایل یا تبلت شما نصب می شوند و با استفاده از دوربین گوشی یا تبلتتان ویدئویی زنده از محیط را نشان می دهند، نکته جالب اینجاست که این اپلیکیشن ها قابلیت این را دارند که به ویدئوی زنده ای که در روی گوشی یا تبلت خود می بینید یک جسم دو بعدی یا سه بعدی را اضافه نمایند. بعنوان مثال تصور کنید گوشی خود را به سمت میز خود گرفته اید و یک دایناسور روی میزتان ظاهر می گردد. امروزه در کشورهای دیگر شرکت ها از این تکنولوژی در بازی سازی و تبلیغات استفاده های بسیاری می کنند.

تاثیر واقعیت افزوده در جذب مشتری

با استفاده از تکنولوژی می توانید محصولات خود را بصورتی جدید و جذاب ارائه نمایید. امروزه دیگر مشتری ها حوصله گشتن در خیابان ها و بازدید از مغازه ها را ندارند. بالاخص مشتریانی که در شهرهای دیگر هستند نیاز دارند محصولات مورد نیاز خود را ابتدا بررسی نمایند و بعد خرید کنند.
بعنوان مثال خانم ها که حساسیت زیادی در خرید وسایل منزل دارند.
آیا این زودپز به دیزاین آشپزخانه ام می خوره ؟

استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده درتبلیغات
حال فکر کنید اپلیکیشنی دارید که مانند تصویر فوق، مشتریان شما می توانند زودپز یا هر یک از محصولات شما را در خانه خود بصورت سه بُعدی مشاهده نمایند و حتی مدل یا رنگ های مختلف را بررسی کنند. در نهایت مدل و رنگ مورد نظر خود را از طریق همان اپلیکیشن سفارش داده و هزینه آن را آنلاین پرداخت نمایند.
 

محصولات خود را متفاوت ارائه دهید

امروزه هر کس محصولات خود را به روشی متفاوت و جدید ارائه نماید برنده بازار است.

به عنوان نمونه ای از استفاده از واقعیت مجازی در تبلیغات، تصور کنید در گوشه خانه تان یک دست مبل راحتی ظاهر می شود و می توانید رنگ، پارچه و حتی نوع مبل را از طریق منوهایی که در اپلیکیش وجود دارد. مشتریان شما به راحتی می توانند مبل مورد نظر خود را در گوشه منزل خود ببینند و رنگی که با پرده خانه شان هماهنگی دارد را سفارش دهند.


بازگشت به لیست مقالات

نظرات خود را با ما در میان بگذارید :

اولین نظر را شما ثبت نمایید


working hours
9:00 الی 21:00
phone
0912 730 70 74
0912 064 96 24
026 32 500 126
phone
026 325 68 462
email