طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
اتریوم (Ethereum) چیست؟

اتریوم (Ethereum) چیست؟

یکشنبه 17 اسفند 1399
| 612

اتریوم بعد از بیت کوین دومین ارز رمزنگاری شده با سقف بازار است. همچنین یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است که می تواند طیف گسترده ای از برنامه ها - از جمله DeFi را اجرا کند.
اتریوم (Ethereum) که در سال 2015 راه اندازی شد، پس از بیت کوین، دومین ارز بزرگ رمزنگاری شده با سقف بازار است. اما برخلاف بیت کوین، این رمز ارز به عنوان ارز دیجیتال ایجاد نشده است. در عوض، بنیانگذاران Ethereum قصد داشتند نوع جدیدی از سیستم عامل محاسبات جهانی و غیرمتمرکز را بسازند که امنیت بلاکچین ها را بگیرد و این ویژگی ها را به طیف گسترده ای از برنامه ها گسترش دهد.
از ابزارهای مالی و بازی ها گرفته تا پایگاه های داده پیچیده، هم اکنون در بلاکچین Ethereum در حال اجرا هستند. و پتانسیل آینده آن فقط توسط تخیلات توسعه دهندگان محدود می شود. همانطور که بنیاد Ethereum می گوید: "Ethereum می تواند برای رمزگذاری، تمرکززدایی، امنیت و تجارت تقریباً در مورد هر چیزی استفاده شود."
ساخت وبسایت صرافی ارز دیجیتال
 

چه تفاوتی بین Ethereum ،Ether و ETH وجود دارد؟

Ethereum نام شبکه است. "Ether" رمز ارز رمزنگاری بومی است که توسط شبکه Ethereum استفاده می شود. در استفاده روزمره، بیشتر مردم رمز را "ETH" (یا فقط "Ethereum" می نامند). به عنوان روشی برای ارسال، دریافت یا ذخیره ارزش ETH کاملاً شبیه بیت کوین است. اما در شبکه Ethereum نیز نقش ویژه ای دارد. از آنجا که کاربران برای اجرای قراردادهای هوشمند هزینه هایی را در ETH پرداخت می کنند، می توانید آن را به عنوان سوختی که کل کار را ادامه می دهد تصور کنید (به همین دلیل است که به این هزینه ها "GAS" می گویند)

 

Ethereum چگونه کار می کند؟


اتریوم چگونه کار می کند

شاید شنیده باشید که بلاکچین بیت کوین شباهت زیادی به دفتر حساب یک دارد. یک حساب کلی از هر معامله انجام شده در شبکه است و همه رایانه های موجود در شبکه از قدرت محاسباتی خود در جهت اطمینان از صحت و امنیت شمارش معاملات کمک می کنند.
از طرف دیگر، بلاکچین Ethereum بیشتر شبیه کامپیوتر است: گرچه کار مستندسازی و ایمن سازی معاملات را نیز انجام می دهد، اما بسیار انعطاف پذیرتر از بلاکچین بیت کوین است. توسعه دهندگان می توانند از بلاکچین Ethereum برای ایجاد ابزارهای بسیار متنوعی استفاده کنند. از نرم افزار مدیریت لجستیک گرفته تا بازی ها و کل برنامه های DeFi (که شامل وام، تجارت و موارد دیگر است).
Ethereum برای دستیابی به همه اینها از "ماشین مجازی" استفاده می کند، که مانند یک کامپیوتر جهانی غول پیکر است که از بسیاری از رایانه های شخصی با نرم افزار Ethereum تشکیل شده است. روشن نگه داشتن همه آن رایانه ها شامل سرمایه گذاری در سخت افزار و برق توسط شرکت کنندگان است. برای تأمین این هزینه ها، شبکه از سکه خود که همان Ether نام دارد استفاده می کند.
نرخ بنزین بسته به میزان شلوغی شبکه متفاوت است. نسخه جدید زنجیره بلوک Ethereum به نام Ethereum 2.0، که هدف آن افزایش کارایی است، در دسامبر سال 2020 شروع به کار کرد. (انتقال به بلاکچین جدید قرار است طی دو سال آینده انجام شود.)

 

Ethereum 2.0 چیست؟

Ethereum 2.0 (که اغلب به عنوان ETH2 نامیده می شود) یک ارتقا major عمده در شبکه Ethereum است. طراحی شده است تا ضمن افزایش امنیت، سرعت و کارایی، قیمت Ethereum نیز رشد کند.
از اوایل سال 2021، Ethereum 2.0 و Ethereum 1.0 در کنار هم وجود دارند - اما بلاکچین اصلی در با زنجیره بلوک ETH2 ادغام می شود. (اگر دارنده ETH هستید، مجبور به انجام هیچ کاری نخواهید بود و دارایی های شما در بلاکچین ETH 1.0 به طور خودکار به بلاکچین ETH2 مهاجرت می کنند.) انتقال به ETH2 در دسامبر سال 2020 آغاز شد و برنامه ریزی شده دو سال طول می کشد.

چرا Ethereum 2.0 لازم است؟

انتقال ارز دیجیتال محبوب به یک سیستم عامل جدید کاری پیچیده است، اما برای مقیاس بندی و تکامل Ethereum، ضروری بود. به این دلیل که روش "اثبات کار" که توسط بلاکچین ETH 1.0 برای تأیید معاملات استفاده شده است باعث ایجاد هدر رفتگی، افزایش هزینه ها و مصرف منابع قابل توجه (به ویژه برق) می شود.

 

Staking چیست؟


staking اتریوم چیست؟

بنیانگذاران Ethereum از اثبات محدودیت های کار آگاه بودند. بنابراین یک راه حل بسیار متفاوت برای Ethereum 2.0 ارائه شد. - یکی که در نهایت به شبکه امکان می دهد هزاران معامله Ethereum را در ثانیه به طور کارآمد پردازش کند.
Ethereum 2.0 از مکانیزمی اجماعی به نام Proof of Stake استفاده می کند که سریعتر، کم مصرف تر و (حداقل از لحاظ تئوری) ایمن تر است. نتیجه نهایی مشابه Proof of Work است، از این رو که یک شرکت کننده شبکه برای بررسی آخرین معاملات، به روزرسانی بلاکچین و کسب مقداری ETH انتخاب می شود.
Proof of Stake به جای اینکه به شبکه ای از استخراج کنندگان برای حل یک معما احتیاج داشته باشد، به یک شبکه قوی از شرکت کنندگان که به معنای واقعی کلمه در موفقیت شرکت سرمایه گذاری شده اند، نیاز دارد. عمل کمک به ETH در استخر staking نامیده می شود. اگر تصمیم بگیرید مقداری از ETH خود را سهام کنید، متناسب با اندازه سهام خود پاداش خواهید گرفت. برای اکثر کاربران، سرمایه گذاری تقریباً مانند یک حساب پس انداز سودآور عمل خواهد کرد.
این شبکه بر اساس مقدار ETH هر اعتبارسنج در استخر و مدت زمانی که در آنجا بوده است، سود می دهد. هنگامی که برنده آخرین بلوک معاملات را تأیید کرد، اعتبارسنجان دیگر می توانند صحت بلوک را تأیید کنند. وقتی تعداد آستانه این تأییدها انجام شد، شبکه بلاکچین را به روز می کند. همه اعتبارسنجان شرکت کننده در ETH پاداش دریافت می کنند که به تناسب سهام هر اعتبار سنج توسط شبکه توزیع می شود.

 

چگونه Ethereum را خریداری می کنید؟

برای هر آدرس در شبکه Ethereum یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی صادر شده است، و شما برای مدیریت منابع ارز دیجیتال خود به یک کیف پول احتیاج دارید.
کلید عمومی: این را نسخه رمزنگاری آدرس ایمیل بدانید. کلید عمومی Ethereum شما جایی است که افراد می توانند نشانه های ETH و Ethereum مانند USDC و Dai را برای شما ارسال کنند. با خیال راحت می توانید این را به دیگران بدهید.
کلید خصوصی: این را گذرواژه خود در نظر بگیرید. به طور کلی باید از دادن این کلید خصوصی به مردم خودداری کنید. کلید خصوصی یک رشته طولانی از حروف و اعداد است. (همچنین می تواند به صورت مجموعه ای از کلمات باشد که عبارت seed نامیده می شود.) پیگیری کلیدهای خصوصی خود بسیار مهم است. اگر آنها را گم کنید، اتر خود را برای همیشه از دست می دهید.

 

نتیجه 

از اوایل سال 2021، Ethereum میزبان اکثر قریب به اتفاق برنامه های کاربردی بلاکچین است و دارای محدودیت بازار کمتر از 200 میلیارد دلار است، با بیش از 55 میلیارد دلار در نشانه های بلاکچین قفل شده است. سکه های مشهور پایدار مانند USDC و USDT به دلیل تأثیرات شبکه ای که دارند امروزه بیشتر در Ethereum فعالیت می کنند.
اما انواع بلاکچین های جدید قرارداد هوشمند در فضا شروع به رقابت می کنند. بنابراین در حالی که امروز اتریوم رهبر بازار است، فشارهای فزاینده ای برای اجرای موفقیت آمیز انتقال به Ethereum 2.0 وجود دارد.
 
working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 730 70 74
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com