طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

چهارشنبه 15 بهمن 1399
| 441

هر چهار سال، مقدار بیت کوین اعطا شده به ماینرها به نصف کاهش می یابد، تا زمانی که 21 میلیون بیت کوین عملا استخراج شود (احتمالاً در حدود سال 2140). مکانیسم نصف سازی باعث می شود که بیت کوین به یک منبع کمیاب و مقاوم در برابر تورم تبدیل شود.

 با این حال که بیت کوین ارز دیجیتالی است، نمی تواند بی وقفه ایجاد شود. کمبود قابل تأیید هسته اصلی برای حفظ ارزش آن است. اساس پروتکل بیت کوین دو مفهوم مربوط به کمبود آن است. اول اینکه، فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد. دوم، مقدار بیت کوین جدید اضافه شده به شبکه هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. از مفهوم دوم به عنوان نصف شدن یاد می شود.

در ابتدای سال 2020، 12.5 بیت کوین جدید هر 10 دقیقه از طریق "استخراج" مجازی به شبکه اضافه شد. در ماه می، این مقدار نصف شد و به 6.25 رسید. در سال 2024، به حدود 3.125 کاهش می یابد و روند کار تا زمان استخراج 21 میلیون سکه ادامه خواهد داشت (که تخمین زده می شود این اتفاق باید در حدود سال 2140 رخ دهد).
 

چرا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین مهم است؟


با انتشار بیت کوین کمتر در طول زمان، احتمال نصف شدن ارزش بیت کوین (با فرض سطح ثابت تقاضا) را کاهش می دهد. این در تضاد شدید با ارزهای فیات است که به طور معمول با گذشت زمان از طریق تورم ارزش آنها کاهش می یابد. نصف کردن یکی از راههای حفظ پروتکل بیت کوین است و کمبود یکی از دلایلی است که میلیون ها نفر به دنبال بیت کوین هستند.
 

چگونه کار می کند؟


نصف_شدن_بیت_کوین_تعجب

بیت کوین را اغلب با طلا مقایسه می کنند زیرا بیت کوین مانند فلز گرانبها، ارزشمند و کمیاب است و در برابر تورم مقاومت می کند. اما برخلاف طلا، بیت کوین دیجیتال است (تقریباً به راحتی با ارسال ایمیل می تواند در سطح جهان ارسال شود) و کمبود دقیق آن توسط همه شناخته شده و قابل تأیید است. طبق نظرسنجی سازمان زمین شناسی ایالات متحده، تمام طلاهایی که تاکنون استخراج شده اند در بیش از سه استخر شنا (در اندازه المپیک) جای می گیرند، اما راهی برای شناخت دقیق مقدار طلای موجود در زمین وجود ندارد. در حقیقت، هر ساله اکتشافات جدید طلا اتفاق می افتد که منجر به یک برنامه تأمین غیرقابل پیش بینی می شود. از طرف دیگر، بیت کوین محدود است و برنامه تأمین آن مشخص است: فقط 21 میلیون وجود دارد و از اواخر سال 2020 کمتر از 2.5 میلیون مورد استخراج باقی مانده است.
مانند طلا، بیت کوین استخراج می شود، اما این کار به صورت الکترونیکی توسط یک شبکه جهانی رایانه انجام می شود.
پاداش ماینرها در اوایل سال 2020، هر 10 دقیقه 12.5 بیت کوین جدید بود. در ماه می، پاداش به نصف کاهش یافت و هر 10 دقیقه به 6.25 بیت کوین جدید کاهش یافت.
وجود بیت کوین بیشتر غیرممکن است. این برخلاف ارز‌های فیات است، در جایی که بتوان پول بیشتری را به صلاحدید دولت یا بانک مرکزی چاپ کرد منجر به تورم می شود.
 

نتیجه گیری

اگر می خواهید وارد دنیای خرید و فروش ارزهای دیجیتال شوید، باید برنامه بلند مدتی برای خود داشته باشید و بدانید کدام ارز به چه مقدار موجودی دارد تا بتوانید برنامه بلند مدت خود را به درستی روی آن ارز در نظر بگیرید.
 
working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 730 70 74
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com