طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
ارز دیجیتال Aave

ارز دیجیتال Aave

سه شنبه 5 مرداد 1400
| 138

یکی از پیشرفته ترین و مهم ترین پروتکل های مالی غیر متمرکز (Aave) می باشد. در سیستم های مالی غیر متمرکز کاربران می توانند بدون نیاز به واسطه یا ضامن، با استفاده از ارزهای دیجیتال فعالیت های مالی خود مانند وام دهی، وام گیری و... را در بالاترین سرعت انجام دهند. در ادامه به معرفی کامل پروتکل مالی Aave، ارز دیجیتال آن و کاربردهایش می پردازیم.

 

ارز دیجیتال Aave از کجا به وجود آمد؟

در سال 2017 پلتفرمی نام (ETHLend) عرضه اولیه شد. توکن (Lend) با این ایده ایجاد شد که کاربران بتوانند ارز های دیجیتالی خود را به دیگران قرض دهند یا با استفاده از آن بتوانند وام بگیرند و سود دریافت کنند.

با اینکه این ایده بسیار کاربردی و جذاب بود، اما با مشکلاتی مانند وجود نداشتن سرمایه و نقدینگی کافی و همچنین وجود مشکلات در وام دهی رو به رو بود. به همین دلیل این پروژه ادامه پیدا نکرد.

در سال 2018 و 2019 تغییرات اساسی در پروژه (ETHLend) ایجاد شد و نام آن به (Aave) تغییر پیدا کرد.

استانی کولچوف (Stani Kulechov) و چند فرد دیگر از جمله بنیان گذاران این پلتفرم می باشند.

توکن این پلتفرم (AAVE) نام دارد و بر اساس استاندارد (ERC-20) بر بستر اتریوم ایجاد شده است.

ارز دیجیتال آوی

پلتفرم Aave چگونه عمل می کند؟

در پلتفرم هایی مانند (Aave) که برای انجام فعالیت های مالی به صورت غیر متمرکز ایجاد شده اند، کاربران می توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال به وام گیری یا وام دهی و دریافت سود بپردازند.

وام گیری کمک می کند که افراد با سرمایه کمتر بتوانند فعالیت خود را گسترش دهند و سرمایه خود را بیشتر کنند، برای وام دهندگان نیز یک راه امن و بی دردسر برای دریافت سود می باشد.

(Aave) یک پلتفرم مالی غیر متمرکز است که بر پایه اتریوم ایجاد شده است. در این پلتفرم امکان قرض گرفتن یا قرض دادن بسیاری از ارزهای دیجیتالی وجود دارد. مانند اتریوم (ETH)، بت (BAT)، مانا (Mana) و 17 ارز دیجیتال دیگر.

این سیستم مانند یک بازار پولی است. یعنی اشخاص به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط نخواهند داشت و وام ها از یک استخر تامین می گردند. اگر دارایی های این استخر استفاده شود، نرخ مصرف (Utilization Rate) نیز بالاتر خواهد رفت، در نتیجه نرخ بهره بالاتر خواهد بود. این اتفاق کاربران را تحریک می کنند که دارایی های خود را وارد استخر کنند. از سوی دیگر اگر نرخ بهره کمتر شود، وام گیرنده ها بیشتر ترغیب می شوند که از استخر استفاده نمایند.

یکی از نکات جالب در پلتفرم (Aave) این است که ارز دیجیتالی واریزی می تواند با ارزی که برداشت می شود متفاوت باشد. مثلا کاربر می تواند ارز دیجیتال (ETH) به استخر واریز نماید و در هنگام برداشت ارز (Mana) دریافت کند.

اگر کاربران از ارز (AAVE) استفاده کنند مزایای خاصی خواهند داشت. به طور مثال وام گیرندگان هزینه اضافی نمی پردازند یا اینکه اگر از این ارز دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده شود، تخفیفات زیادی شامل حال کاربر می شود.

معمولا میزان وثیقه در این سیستم ها از میزان دریافتی بیشتر است.

 

عرضه اولیه توکن AAVE

در سال 2017 (ICO) توکن (ETHLend) انجام شد. در این عرضه اولیه تعداد 1 میلیارد توکن (ETHLend) به فروش رفت. حدودا سرمایه ای به میزان 16.2 میلیون دلار برای این پروژه جمع آوری شد. حدود 23 درصد از میزان کل این توکن ها به بنیان گذاران پروژه تعلق داشت.

توکن (AAVE) یا (Atoken) قابلیت استخراج ندارد. بلکه تنها از خرید ارز دیجیتال (AAVE) از صرافی ارز دیجیتال ایرانی یا صرافی های معتبر دنیا  می توانید این توکن را داشته باشید. بعد تهیه (AAVE) باید آن را در ماژول ایمنی پلتفرم قرار دهید. این ماژول برای این ایجاد شده است که اگر سپرده گذاران سرمایه خود را از دست بدهند، از فروش (AAVE) های موجود در این ماژول می توان برای جبران خسارت استفاده گردد تا سرمایه مورد نیاز تامین شود.

همچنین می توان این توکن را در پلتفرم استیکینگ (Staking) کرد و برای پروتکل حاکمیت (Governance Protocol) از آن استفاده نمود. در این پروتکل شما می توانید در رای گیری های شبکه حق رای داشته باشید و اجازه شرکت در آن را دارید.

ارز دیجیتال Avee

 از توکن AAVE چه استفاده هایی می شود؟

علاوه بر اینکه با استفاده از این توکن می توانید در امور مالی به صورت غیر متمرکز شرکت داشته باشد، استفاده های دیگری نیز از این توکن انجام می گیرد. در ادامه چند مورد از این استفاده ها را نام می بریم.

Axie Infinity

pixelcraft

balancer

نوسانات قیمت AAVE 

از آنجایی که توکن AAVE در ابتدا نام دیگری داشت (ETHLend) و بین عرضه اولیه آن و ورود به بازارهایی دیجیتالی فاصله زمانی وجود داشت، نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده است.

بعد از اینکه در سال 2019 پروژه به AAVE تغییر نام پیدا کرد، تا کنون مدت زمان کمی است که در بازارهای معاملاتی به فعالیت می پردازد.

بالاترین قیمت ثبت شده برای این توکن رقم 661.69 دلار می باشد. پایین ترین قیمت ارز دیجیتال AAVE نیز 26.02 دلار می باشد.

 

کیف پول های دیجیتالی مناسب AAVE

همانگونه که گفته شد توکن AAVE قابل استخراج نیست. برای داشتن این توکن، بعد از خرید ارز دیجیتال AAVE یا طراحی سایت صرافی، به کیف پول دیجیتالی مناسب دارید.

همچنین می توانید از سایت خرید و فروش ارز دیجیتال برای تهیه AAVE استفاده کنید. در ادامه چند کیف پول مناسب این توکن را معرفی می کنیم.

کیف پول دیجیتالی اینفینیتی (Infinity Wallet)

کیف پول دیجیتالی اتمیک (Atomic Wallet)

کیف پول دیجیتالی لومی (Lumiwallet)

کیف پول دیجیتالی مای اتر (Myetherwallet)

کیف پول دیجیتالی لجر (Ledger Nano S)

کیف پول دیجیتالی کوینومی (Coinomi)


 

working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com