طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
اصطلاحات ترید ارز دیجیتال (قسمت اول)

اصطلاحات ترید ارز دیجیتال (قسمت اول)

دوشنبه 11 مرداد 1400
| 255

ترید (Trade) یکی از حوزه های مهم در زمینه بازار ارزهای دیجیتال است. مطمئنا تعدادی از اصطلاحات ترید به گوش شما خورده است. اگر قصد دارید به یک تریدر تبدیل شوید، ابتدا نیاز است کمی بیشتر با اصطلاحات این حوزه آشنا شوید. در این مقاله آرتاراکس به معرفی کامل اصطلاحات مهم و کاربردی ترید می پردازیم.

ترید

بالاترین قیمت (ATH)

در واقع رکورد جدید یک ارز دیجیتال در قیمت را (ATH) می نامند.

 

پایین ترین قیمت (ATL)

هنگامی که قیمت یک ارز دیجیتال به پایین ترین حد قیمت خود برسد (ATL) می گویند.

 

نگه داشتن غیر منطقی ارز دیجیتال (Bag Holder)

هنگامی که ارزش یک ارز دیجیتال در حال سقوط است و معامله گران یا تریدرها بر نگه داشتن آن پافشاری می کنند از این اصطلاح استفاده می شود.

 

بازار خرسی (BEAR)

این اصطلاح برای بازارهای در حال سقوط یا کاهش شدید ارزش دارایی ها استفاده می شود. به فرد تریدری که پیشبینی می کند بازار قرار است روند سقوطی داشته باشد (Bearish) گفته می شود.

بازار خرسی
 

بازار خرسی طولانی مدت (Bear Trend)

هنگامی که پیش بینی شود ارز دیجیتال قرار است بازار خرسی طولانی مدت داشته باشد از این اصطلاح استفاده می شود.

 

سیگنال اشتباه بازار خرسی (Bear Trap)

همانگونه که از نام این اصطلاح مشخص است به سیگنال های اشتباه برای سقوط یک بازار گفته می شود. معمولا بازارها یک دوره سقوط در ارزش را خواهند داشت که به آن سیگنال اشتباه خرسی گفته می شود.

 

بازار گاوی (Bull)

 این اصطلاح برای بازارهای صعودی مورد استفاده قرار می گیرد. به فرد تریدری که روند بازار را صعودی پیشبینی می کند (Bullish) گفته می شود.

بازار گاوی
 

سیگنال اشتباه بازار گاوی (Bull Trap)

اگر قیمت ارز دیجیتالی قرار باشد سقوط کند و به اشتباه سیگنال رشد  قیمت داده شود (Bull Trap) گفته می شود. معمولا زمانی که قیمت ارز دیجیتال تلاش می کند از سقف مقاومتی عبور کند ولی موفق نمی شود از این اصطلاح استفاده می شود.

 

بازار گاوی طولانی مدت (Bull Trend)

هنگامی که پیشبینی شود ارز دیجیتال قرار است مدت زیادی بازار گاوی داشته باشد از این اصطلاح استفاده می شود.

 

خرید از کف (Buy The Dips)

یکی از رایج ترین اصطلاحات در ترید است. به خرید با پایین ترین قیمت بعد از بار نزولی (Buy The Dips) گفته می شود. در واقع هنگامی که دیگران از ترس خرید ارز دیجیتال را انجام نمی دهند شما در پایین ترین خرید انجام می دهید. بعد از اینکه قیمت روند صعودی پیش رو گرفت شما می توانید سود بسیار زیادی دریافت کنید.

 

ترس از دست دادن (FOMO)

در واقع هنگامی که افراد ترس برای از دست دادن فرصت های کسب سود بیشتر را داشته باشند از این اصطلاح استفاده می شود. (FOMO) نوعی محرک است که می تواند باعث سرمایه گذاری شود.

 

عدم اطمینان و تردید (FUD)

این اصطلاح در مقابل (FOMO) قرار می گیرد. هنگامی که ترس  غیرمنطقی برای از دست دادن سرمایه ایجاد شود به آن (FUD) گفته می شود. در واقع فروش ارزهای دیجیتال بدن دلیل و تحت تاثیر جو و شرایط (FUD) گفته می شود.

 

نگه داشتن ارز دیجیتال (Hold/Hodl)

در واقع (Hodl) شکل اشتباه (Hold) است. اولین بار یک کاربر که در حالت عادی نبود از این اصطلاح در پست خود استفاده نمود و اعلام کرد با کاهش قیمت (BTC) ضرر کرده است، اما قصد دارد به نگه داشتن (Hodl) بیت کوین ادامه دهد. در حال حاضر نگه داشتن یا (Hold) یکی از مهم ترین راه کارهای ترید است.

 

به ماه (To The Moon)

این اصطلاح به افزایش قیمت یک ارز دیجیتال اشاره دارد (مثلا می گویند قیمت اتریوم به ماه رسید) همچنین اصطلاح (Skyrocketing) نیز همین معنی را می دهد.

 

کارمزد تراکنش (Transaction Fee)

کارمزدی که توسط ارسال کننده تعیین می گردد و نود های ماینر برای تائید تراکنش دریافت خواهند کرد کارمزد تراکنش گفته می شود. نود های ماینر معمولا تراکنش هایی که کارمزد بالاتری دارند را  تائید می کنند. بنابراین اگر دوست دارید تراکنش شما با سرعت بالاتری انجام شود نیاز است هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. افراد تریدر تراکنش های بسیار زیادی انجام می دهند، بنابراین کارمزد تراکنش برای آن ها بسیار مهم می باشد. بنابراین از ارزهای دیجیتالی که کارمزد کم و سرعت بالایی دارند مانند استلار (XLM) استفاده می کنند.

 

نوسان گیری (Swing Trading)

به خرید ارز دیجیتال در کمترین قیمت نوسان گیری گفته می شود. تریدر با بررسی ها و پیشبینی های مختلف نوسان گیری انجام می دهد و ارز دیجیتال را در کمترین قیمت ممکن خریداری می نماید.

 

وال یا نهنگ (Whale)

مهم ترین افراد در بازارهای ارزهای دیجیتال نهنگ ها هستند. سرمایه گذارانی که بیشتر ارزهای دیجیتال بازار در اختیار آن هاست و رفتار و خرید و فروش آن ها می تواند به صورت مستقیم روی قیمت یک ارز اثر بگذارد. دلیل اینکه نام وال یا نهنگ برای این افراد انتخاب شده است به این دلیل می باشد که وال ها جزو بزرگترین موجودات روی زمین هستند. وال ها هنگام حرکت در اقیانوس ها موج های بسیار بزرگی ایجاد می کنند. سرمایه گذاران بزرگ نیز می توانند موج های بزرگی در بازار ایجاد نمایند. وال ها می توانند دو دسته باشند، خرسی و گاوی.

 

سفارش همه یا هیچ (AON)

سفارش همه یا هیچ ب این معنی است که تا زمانی که ارز دیجیتال به تعداد مورد نظر شما ارائه نشود خرید انجام نخواهید داد. مثلا نیاز دارید 100 واحد ارز دیجیتال خریداری کنید، یا 100 واحد را یکجا می خواهید یا اینکه حاضر نیستید 50واحد خریداری کنید و بقیه را در آینده تهیه کنید.

 

آربیتراژ (Arbitrage)

این استراتژی به معنی دریافت سود از اختلاف قیمت در چند بازار مختلف است. فرض کنید یک ارز دیجیتال در دو بازار مختلف تفاوت قیمت دارد، با استفاده از این استراتژی می توانید سود کسب نمایید.

 

پیشنهاد فروش (Ask)

به پیشنهاد فروش ارز دیجیتال با قیمتی مشخص پیشنهاد فروش گفته می شود.

 

نرخ فروش (Ask Price)

پایین ترین قیمت برای به فروش رساندن ارز دیجیتال گفته می شود.

 

قیمت پیشنهادی خرید (Bid Price)

به بالاترین قیمت پیشنهادی که یک خریدار برای ارز دیجیتال می پردازد (Bid Price) گفته می شود.

 

تفاوت پیشنهاد خرید و نرخ فروش (Bid Ask Spread)

معمولا (Ask) همیشه از (Bid) بیشتر است. به اختلاف و تفاوت قیمت این دو (Bid Ask Spread) گفته می شود. این عدد در میزان سود سرمایه گذاری تاثیرگذار است.

 

نظریه قوی سیاه (Black Swan)

اگر اتفاقی مهم و بسیار نادر در بازار ارزهای دیجیتال پیش آید و پیشبینی نشده باشد از این اصطلاح استفاده می شود.

 

شکسته شدن قیمت (Breaking)

هنگامی که قیمت ارز دیجیتال با سرعت زیاد کاهش پیدا کند از این اصطلاح استفاده می شود.

 

صف خرید/ فروش (Buy Wall/Sell Wall)

به افرادی که منتظر هستند یک ارز دیجیتال عرضه شود صف خرید/فروش گفته می شود.

 

تلاقی (Confluence)

هنگامی که چند شاخص یا تحلیل نتجیه ای مشابه داشته باشند این اصطلاح به کار می رود. این اصطلاح نشان دهنده ریسک کم در سرمایه گذاری است.

 

ماشین حساب و مبدل ارز (Cryptocurrency Calctur/Converter)

یکی از کاربردی ترین ابزارها در بازار، ماشین حساب های ارز دیجیتال است. با کمک این ابزار می توانید ارزهای دیجیتال را به یکدیگر تبدیل کیند و قیمت آن ها را محاسبه نمایید. همچنین می توانید قیمت ارزهای دیجیتال را به ارزهای فیات نیز تبدیل نمایید.

 

محدودیت معاملات روزانه (Daily Trading Limit)

برخی از صرافی ها برای مقدار معاملات در روز یک سقف تعیین می کنند.

 

فیلیپینگ (Flipping)

به سرمایه گذاری در توکن ها یا سهام هایی که عرضه اولیه (ICO) می شوند فیلیپینگ گفته می شود. در این روش توکن ها در عرضه اولیه با قیمت بسیار پایین خریداری می شوند و بعد از اینکه وارد لیست صرافی ها شدند و افزایش قیمت داشتند سود بسیار زیادی کسب شود.

 

ادامه دارد...

 

 

آرتاراکس با تیم متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. این تیم به صورت تخصصی در زمینه های طراحی سایت صرافی، طراحی سایت ارز به ارز، طراحی سایت بازار معاملاتی، ساخت توکن، سایت فروش NFT به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی فعالیت می نماید. می توانید نمونه کارهای آرتاراکس را در این قسمت مشاهده نمایید.

 

 

working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com