طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
آپدیت شبکه اتریوم، هارد فورک لندن اتریوم چیست؟

آپدیت شبکه اتریوم، هارد فورک لندن اتریوم چیست؟

یکشنبه 17 مرداد 1400
| 216

 از تاریخ 5 ام آگوست (3 تیر 1400) آپدیت های شبکه اتریوم به صورت آزمایشی آغاز شده است. این دوره آزمایشی قرار است 1 سال طول بکشد تا به هارد فورک اصلی شبکه اتریوم برسد. آپدیت اصلی این شبکه، هارد فورک لندن (London Hard Fork) است که از تاریخ 5 آگوست 2022 اجرا می شود. اتریوم یکی از مهم ترین شبکه های بلاک چین است که قابلیت اجرای قرارداد هوشمند را دارد و توکن های زیادی بر بستر آن قرار دارد.

در این مقاله آرتاراکس به معرفی کامل آپدیت شبکه بلاک چین اتریوم و تاثیرات آن می پردازیم.

 

آپدیت شبکه بلاک چین اتریوم چیست؟

در آپدیت اتریوم قرار است تغییرات بزرگ و مهمی ایجاد شود. این تغییرات می تواند تاثیرات مهم در عملکرد این شبکه و ارز دیجیتال آن (ETH) داشته باشد. شاید مهم ترین تغییری که در این آپدیت قرار است ایجاد شود تغییر پیدا کردن الگوریتم شبکه است. شبکه اتریوم از الگوریتم اثبات کار یا (PoW) استفاده می کرد. قرار است در این آپدیت این الگوریتم به اثبات سهام یا (PoS) تغییر پیدا کند. بعد از مراحل آزمایشی هارد فورک اصلی شبکه یا هارد فورک لندن در بلاک 12,965,000 اجرا می شود.

در این آپدیت قرار است 5 طرح مختلف اجرا شود که 2 طرح اهمیت بسیار بالایی دارند، طرح های (EIP-1559) و (EIP-3238)

در طرح (EIP-1559) قرار است کارمزد تائید تراکنش ها کاهش یابد. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) سازنده اشبکه اتریوم پیشنهاد اجرا این طرح را داده است. در عملکرد شبکه اتریوم کاربران برای تائید تراکنش مبلغی را به نود های ماینر به عنوان کارمزد پیشنهاد می دهند، سپس ماینر ها تراکنش مورد نظر خود را انتخاب می کنند و آن را تائید کرده و پاداش را دریافت می نمایند.

اما در طرح پیشنهادی ویتالیک کارمزدها قرار است به دو بخش مختلف تقسیم شوند، ثابت و متغییر.

در بخش ثابت کارمزد بر اساس مبنای خاص تعیین می گردد. اما در بخش متغییر کارمزدی به نوعی انعام نود های ماینر است و مقدار ان بسیار کم است. همچنین اجباری در پرداخت این کارمزد وجود ندارد و به صورت مستقیم به ماینر ها پرداخت می شود.

در طرح (EIP-3238) قرار است زمان اجرا شدن بمب سختی تعویق پیدا کند. بمب سختی (Difficulty Bomb) در واقع زمان شماری است که اگر به صفر برسد سختی شبکه بسیار زیاد خواهد شد. با افزایش سختی استخراج ارز دیجیتال شبکه به صرفه نخواهد بود. در این طرح قرار است بمب سختی تا (Q2 2022) اجرا نشود تا نود های ماینر تغییر الگوریتم شبکه را انجام دهند و همگی از (PoS) استفاده نمایند.

هاردفورک لندن

اجرا آپدیت در شبکه بلاک چین اتریوم به چه صورتی است؟

شاید در حرف اعمال تغییر در یک شبکه بلاک چین کاری آسان به نظر برسد، اما در واقعیت  ایجاد تغییر در بلاک چین نیاز به بررسی های دقیق و زمان بر دارد. همچنین اجرای آن نیز کار نسبتا سخت است.

در حالت کلی برنامه نویسان متخصص پیشنهاد های ارائه شده را بررسی می کنند که آیا قابلیت اجرایی شدن دارند یا خیر. در صورتی که بررسی ها تائید شوند، این تغییرات در مرحله اجرایی قرار می گیرند. طرح هایی که قابلیت اجرا دارند و در شبکه بهبود ایجاد می کنند (Ethereum Improvement Proposal) یا به اختصار (EIP) نام دارند.

هارد فورک لندن

طرح های شبکه اتریوم

همانگونه که گفته شد آپدیت اصلی شبکه یا هارد فورک لندن 5 طرح دارد.

 

این طرح تراکنش های شبکه اتریوم را تغییر خواهد داد.

 

در این طرح آپ کد (Up Code) تراکنش ها اصلی و پایه تعیین خواهند شد.

 

قرار است بر اساس این طرح بازپرداخت های شبکه اتریوم کاهش پیدا نمایند.

 

قراردادهای جدید (0xEF) پذیرفته نخواهند شد.

 

بمب سختی شبکه تا دسامبر 2022 اجرایی نشود.

 

همانگونه که اشاره شد دو طرح (EIP-3554) و (EIP-1559) بسیار مهم هستند.

آپدیت شبکه اتریوم

هارد فورک لندن چه تاثیراتی را ایجاد خواهد کرد؟

در حال حاضر با گذشت حدود یک ماه از آغاز طرح های آپدیت اتریوم شاهد افزایش قیمت چشم گیر ارز دیجیتال اتریوم (ETH) هستیم. پیش بینی شده است که هارد فورک لندن قیمت اتریوم افزایش نجومی داشته باشد. همچنین این آپدیت تاثیرات دیگری نیز خواهد داشت. از جمله تاثیرات مثبت این آپدیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. با کاهش یافتن کارمزد شبکه یا (Gas Fee)، کارایی این شبکه نیز در مواردی مانند قرارداد هوشمند و ساخت توکن افزایش خواهد یافت. شاید برخی از رقبای اتریوم با استفاده از مواردی مانند سرعت بالا تراکنش و کارمزد پایین تر توانسته اند از این شبکه پیشه گیرند، از جمله شبکه پولکادات. حال با ایجاد تغییرات در شبکه اتریوم و بهبود این موارد اتریوم باز به مهم ترین بستر قرارداد های هوشمند و برنامه های غیر متمرکز (DApp) و دیفای خواهد شد.

 

  1. با توجه به طرح (EIP-1559) قسمتی از کارمزدهای شبکه سوزانده خواهد شد. با کم شدن عرضه، قیمت افزایش خواهد یافت و به نوعی این مورد را با هاوینگ مقایسه می نمایند. همچنین پیشبینی شده است بعد از آپدیت اتریوم تورم این شبکه نیز کاهش خواهد داشت.

 

  1. با بهبود شبکه کاربران و استفاده از آن نیز بیشتر خواهد شد.

 

همچنین می توان با آپدیت اتریوم اثرات منفی نیز مشاهده نمود، از جمله:

  1. چالش های جدیدی هنگام آپدیت ایجاد خواهد شد، به طور مثال هنگام اجرا 6 ساعت اطلاعات و دیتا اشتباه به نود ها ارسال شد.

 

  1. اگر کوچکترین اشتباهی در هنگام آپدیت اصلی به وجود آید می تواند خسارت های چند هزار دلاری به بار آورد.

 

  1. یکی دیگر از چالش هایی که شبکه اتریوم با آن روبه رو است این مورد است که با کم شدن نودهای ماینر، امنیت شبکه نیز می تواند با مشکلاتی رو به رو شود و خطر حمله 51 درصدی افزایش یابد.

 

  1. از نظر برخی افراد ممکن است با اجرای هارد فورک لندن، بلاک چین اتریوم به طور کاملا نابود شود. زیرا برای مقیاس پذیری این شبکه برنامه ای در نظر گرفته نشده است و جوابگوی افزایش کاربران نخواهد بود.

 

شبکه بلاک چین اتریوم

در حال حاضر تمام صرافی های ارز دیجیتال از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می نمایند. همچنین طراحی سایت ترید ارز دیجیتال یکی از زمینه هایی که می توانید با سرمایه گذاری در آن به سود بسیار بالایی دست پیدا کنید.

working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com