طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
ارز دیجیتال تتا THETA چیست؟ معرفی کامل تتا و کاربردهای آن

ارز دیجیتال تتا THETA چیست؟ معرفی کامل تتا و کاربردهای آن

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400
| 315

هنگامی که بلاک چین و ارزهای دیجیتال شروع به کار کردند، پلتفرم های استریم ویدئوهای آنلاین در دوران اوج خود قرار داشتند. همین موضوع باعث شد که کمپانی تتا (Theta) هر دو این موضوعات در نظر بگیرد، آنها را با یکدیگر ترکیب کنند و پلتفرم اختصاصی Theta خلق شود.

توسعه دهندگان با هدف ایجاد یک شبکه ارسال ویدئو (Video delivery network) در شبکه بلاک چین، این بلاک چین را طراحی کردند.

بعد از ایجاد این پلتفرم، شبکه بلاک چین تتا (Theta) به مکانی برای اشتراک گذاری ویدئوها و تبادل توکن THETA تبدیل شد.

 

بلاک چین Theta چگونه کار می کند؟

شبکه Theta برای بارگذاری و استریم ویدئو طراحی و ایجاد شد، بلاک چین Theta برای تامین کردن امنیت و همچنین توزیع پاداش ها به وجود آمد.

ذخیره کردن و ارسال ویدئو نیازمند حجم بالایی از فضای ذخیره می باشد، این کار توسط بلاک چین انجام نمی پذیرد. شبکه بلاک چین تتا با استفاده از الگوریتم و سازوکار اثبات سهام (Proof of stake)  و چند روش جدید و خلاقانه; برای تائید تراکنش ها، توزیع پاداش ها و کنترل محتوا استفاده می کند.

در سیستم این شبکه، نودهای (Node) زیادی وجود دارد که به صورت کاملا مستقیم ویدئو و اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد.

شبکه همچنین وظیفه دارد مدیریت توکن های تتا را انجام دهد و زیر ساخت های لازم برای توزیع کردن پاداش را ایجاد و تامین کند.

بلاک چین تتا برای انجام کارهای خود از چند مکانیسم و سازوکار استفاده می کند. اولین قدم بلاک چین تتا ایجاد سیستمی دو لایه از نودها (Node) می باشد. لایه اول شامل حداکثر 20 نود اعتبارسنج است. نود های اعتبار سنج برای تائید تراکنش ها و اضافه شدن بلاک به شبکه تصمیم گیری می کنند.

گروهی دیگر از نود ها به نام نود های نگهبان، لایه دوم را تشکیل می دهند. وظیفه این نود ها تامین امنیت شبکه می باشد.

tetha

توکن THETA

بعد از ایجاد و راه اندازی شبکه اصلی تتا، توکن های THETA به توکن های اصلی تبدیل شدند و برای امنیت، مدیریت و پیشرفت شبکه مورد استفاده قرار گرفتند. شما می توانید از چند روش توکن های تتا را به دست بیاورید. به جز خرید این ارز به صورت مستقیم، می توانید با استفاده از روش های زیر به صورت کاملا رایگان توکن تتر را دریافت کنید.

  1. با استریم ویدئو ها و تائید اعتبار آنها، Caching node ها به شما به عنوان پاداش THETA می دهند.

  2. با مشاهده و انتشار ویدئو ها می توانید توکن دریافت کنید.
  3. اگر محتوایی مرتبط ایجاد کنید، شبکه به شما THETA خواهد داد.
  4. در سایت های استریم ویدئو، می توان با مشاهده محتواها و کلیپ های پرمیوم (Premium) دریافت کرد.
  5. خرید و فروش کالاهای مجازی مانند فیلم، نرم افزار و... با توکن تتا امکان پذیر است.

 

تاریخچه THETA

شبکه تتا در سال 2015 ایجاد گردید. دو سال بعد پلتفرم Theta راه اندازی شد. یکی از بنیان گذاران Theta جی لانگ (Jey Long)  است. میچ لیو (Mitch Liu) نیز بنیان گذار و مدیر عامل اصلی این شبکه می باشد.

Theta توانسته است همکاری های خوبی را با کمپانی های بزرگ انجام دهد. از جمله (twitch) که سرویسی برای استریم بازی های ویدئویی می باشد.

 

هدف های اصلی شبکه Theta

یکی از مهم ترین اهداف این شبکه این است که اگر شما هزینه ای برای دسترسی به سرویس های استریم ویدئویی می پردازید، بتوانید ویدئوها را در بالاترین کیفیت ممکن دریافت و تماشا کنید.

در ابتدا شبکه تتا مشکلاتی را در ارائه خدمات ویدئویی سیستم های مختلف پیدا کرد. مواردی مانند توقف های زیاد، کیفیت بسیار پایین، لگ بودن تصاویر و صدا و... امکان دسترسی تمام افراد دنیا را به ویدئو های با کیفیت غیر ممکن کرده بود.

تتا با ایجاد شبکه ای که کاربران با اشتراک ویدئو و محتوا، پاداش دریافت کنند حل کرد. کاربرانی که خدماتی به این شبکه ارائه می دهند وظیفه دارند که کیفیت و سطح شبکه را همیشه در بیشترین حد ممکن حفظ کنند . با بالا رفتن کیفیت ویدئو ها تا  4k و 8k این موضوع اهمیت بسیار زیادی پیدا کرد.

همچنین با افزایش کاربران این شبکه، هزینه ارائه ویدئو ها نیز کاهش پیدا می کند. در واقع شما می توانید ویدئو ها را در بالاترین کیفیت ممکن با کمترین هزینه دریافت و از آن استفاده کنید.

ارز دیجیتال tetha

نحوه کار شبکه Theta

قلب شبکه تتا، مش (Mesh) می باشد. مش ها نود هایی هستند که به صورت ناشناس با هم در ارتباطند و اسکلت اصلی شبکه و پهنای باند استریم ویدئو را تامین می کنند.

Theta قصد دارد سرویس های استریم ویدئویی را بهبود ببخشد و حتی روزی به صورت کامل کنترل این سرویس ها را در دست بگیرد.

نود های موجود در این شبکه، سخت افزارهای مختلفی در اختیار دارند. Node ها می توانند به نود های ذخیره سازی (Caching node) تبدیل شوند. با انجام این کار نود ها می توانند ویدئو ها را ذخیره کنند و قابلیت استریم آنها را به کاربران ارائه دهند. با این روش تمام کاربران از تمام نقاط دنیا می توانند به راحتی به ویدئو های با کیفیت دسترسی داشته باشند.

همانگونه که گفته شد نود ها با ارائه این خدمات به شبکه، پاداش دریافت می کنند. توکن THETA پاداش این نود ها خواهد بود. با موفقیت کامل این پروژه و رسیدن به تمام اهداف مورد نظر، هزینه های استریم کاهش چشم گیری پیدا خواهد کرد. زیرا بیش از 80% هزینه ها به دلیل حذف دیتاسنترهای بزرگ کاهش پیدا خواهد کرد.

 

امنیت شبکه تتا

مهم ترین بحث در شبکه های مختلف بحث امنیت می باشد. بلاک چین و قابلیت های خاص آن یکی از بالاترین سطوح امنیت را ایجاد می کند.

به دلیل اینکه اطلاعات در یک پایگاه یا سرور خاص قرار ندارند و در بین نود ها به اشتراک گذاشته می شود، دسترسی به تمامی اطلاعات اصلی کاری غیر ممکن خواهد بود. همچنین سیستم شبکه به صورت غیر متمرکز می باشد، احتمال حمله هکر ها تقریبا ناممکن خواهد بود.

همچنین نود ها وظیفه دارند ویدئو ها را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه دهند. هرچه کیفیت ویدئو ارائه شده بالاتر باشد، پاداش شبکه نیز بیشتر خواهد بود.

همچنین یکی از نکات جالب این شبکه این است سیستم Theta نود های نزدیک به یکدیگر را به هم متصل می کند. با انجام این کار سرعت بارگذاری بسیار بالاتر خواهد رفت.

 

استخراج و قیمت توکن THETA

تعداد توکن های این شبکه محدود به رقم 1 میلیارد می باشد. هم اکنون حدود 870 میلیون از این توکن ها در بازار در حال گردش می باشند. در ابتدای کار این توکن ارزش بالایی نداشت. اما امروزه قیمت این ارز رقمی حدود 12 دلار می باشد و این ارز دیجیتال در بین 20 ارز برتر بازار قرار دارد.

 

کیف پول THETA

این ارز کیف پول دیجیتالی اختصاصی خود را دارد.  هم چنین کیف پول های معروفی مانند Trust، Atomic، Lager و...نیز از این ارز پشتیبانی می کنند و شما می توانید برای ذخیره توکن های THETER از آنها استفاده نمایید.


 

آرتاراکس با تیم متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. این تیم به صورت تخصصی در زمینه های طراحی سایت صرافی، طراحی سایت ارز به ارز، طراحی سایت بازار معاملاتی، ساخت توکن، سایت فروش NFT به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی فعالیت می نماید. می توانید نمونه کارهای آرتاراکس را در این قسمت مشاهده نمایید.

working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com