طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
لایت کوین چیست؟

لایت کوین چیست؟

چهارشنبه 1 بهمن 1399
| 506

امروزه 180 ارز معتبر بین المللی در گردش هستند. درست مثل ارزهای معمولی، ارزهای رمزپایه متعددی نیز وجود دارد. از آنجا که اولین آن ها بیت کوین است، همه ی توجهات به سمت اوست ولی میتوان در یکی از 10 ارز رقیب بیت کوین، لایت کوین را نام برد.

لایت کوین با مقدار ارز موجود در بازار اندازه گیری می شود و سومین ارز رمزگذاری شده بعد از بیت کوین و ریپل است.

لایت کوین از یک جهت به عنوان یک سیستم پرداخت آنلاین عمل میکند و کاربران می توانند از آن برای انتقال ارز استفاده کنند. اما تفاوت لایت کوین این است که به جای استفاده از دلار آمریکا از واحدهای لایت کوین برای معاملات استفاده می کند.


 

لایت کوین چگونه تولید می شود؟

مانند تمام ارزهای رمزپابه دیگر، لایت کوین نیز از طرف هیچ دولت یا بانکی صادر یا پشتیبانی نمی شود. مانند تمام ارزهای رمز پایه دیگر استخراج می شود. عرضه لایت کوین ثابت است، در کل 84 میلیون لایت کوین در گردش خواهد بود. زمان ساخت یک بلوک در لایت کوین 2.5 دقیقه که همین مقدار در بیت کوین معادل 10 دقیقه است.

این بلوک توسط نرم افزار استخراج تأیید می شود و برای هر "ماینر" که می خواهد آن را ببیند قابل مشاهده است.


 

استخراج لایت کوین

یکی از محبوبیت های استخراج لایت کوین این است که اولین ماینری که یک بلاک را با موفقیت تایید کند، 50 لایت کوین جایزه می گیرد. البته تعداد لایت کوین اعطا شده در گذشت زمان در حال کاهش است.

استخراج ارز رمزنگاری شده با سرعت و قدرتی که برای استخراج کنندگان ارزشمند باشد نیازمند یک سیستم و پردازنده بسیار قوی است. لایت کوین ولی ارز بیشتری را به استخراج کنندگان خانگی داده ولی هنوزم ماینرهای قوی سود بیشتری دارند.


 

ارزش لایت کوین در چیست؟

هر ارزی حتی دلار آمریکا یا شمش طلا بسته به تفکری که مردم دارند ارزش دارد. اگر دولت بیش از حد گردش اسکناس را زیاد کند، ارزش دلار سقوط میکند. این پدیده فقط مختص ارز نیست، هر کالا یا خدمتی هرچه زودتر و ارزان تر در دسترس باشد از ارزش آن کاسته می شود. سازندگان لایت کوین از همان ابتدا فهمیدند ایجاد اعتبار در بازار برای ارز جدید دشوار است اما با محدود کردن تعداد لایت کوین در گردش، حداقل می توانند ترش مردم از تولید بیش از حد این ارز را برطرف کنند.

لایت کوین نسبت به بیت کوین مزایایی دارد. با توجه به زمان تولید بلوک کوتاه تر، لایت کوین می تواند معاملات بیشتری را انجام دهد. همچنین در لایت کوین کارمزد معاملات به سختی قابل درک است زیرا کارمزد پردازش یک معامله در لایت کوین بدون در نظر گرفتن مقدار آن است.


 

صحبت پایانی

وقتی انبوهی از کاربران یک ارز به ثبات آن ارز اطمینان دارند، ارز هیچوقت ارز خودش را از دست نمی دهد. لایت کوین می تواند انتخابی مطمئن برای حقظ ارزش پول شما باشد. اگرچه سازندگان لایت کوین می گویند که کاربران آن ها کمتر از 100000 نفر است که در مقایسه با بیت کوین، که نیم میلیون کاربر دارد عدد کمی به نظر برسد ولی هدف اصلی لایت کوین به عنوان روش پرداخت بوده و تا به اینجا موفق عمل کرده است.

working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com