ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) چیست ؟

ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) چیست ؟

یکشنبه 24 اسفند 1399
| 386

بیت کوین پول (BCH) هم ارز دیجیتال و هم شبکه پرداخت است. این محصول در نتیجه یک هارد فورک با بیت کوین در دسامبر 2017 و با هدف افزایش تعداد معاملات قابل پردازش ایجاد شد. با الهام از عدم توانایی از چالش های مقیاس پذیری بیت کوین، Bitcoin Cash (BCH) به عنوان یک ارز دیجیتال عملی تر برای معاملات روزمره در بلاکچین طراحی شده است. در این مقاله، هدف بنیان گذاری BCH و آنچه آن را متمایز می کند، بررسی می کنیم.

فورک موجود در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال امری بدیهی هستند، معمولاً در مورد استفاده از بلاکچین اجماع مشترک حاصل می شود. در مواردی که اجماعی حاصل نشود و هر دو بلاکچین باقی بمانند، یک سکه جدید ایجاد می شود. و اینگونه بود که بیت کوین کش به وجود آمد.

هارد فورک رخ داد زیرا در مورد چگونگی افزایش حداکثر اندازه بلوک اختلاف نظر وجود داشت. یک گروه از ماینرها، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران با نفوذ از پروتکلی به نام SegWit2x طرفداری کردند که قرار بود در آگوست 2017 در شبکه بیت کوین اجرا شود. کسانی که با این پروتکل مخالف بودند باعث ایجاد بیت کوین کش شدند. مدافعان بیت کوین کش اعتقاد داشتند که بیشتر شبیه دیدگاه اصلی Satoshi Nakamoto، شخص یا افراد ناشناخته ایجاد بیت کوین است و فکر می کند محدودیت 1 مگابایتی مخفیانه را اجرا کرده است. با این حال، ناکاموتو همچنین گفت: "اگر بعداً به نیاز نزدیک شویم، می توانیم مرحله ای را تغییر دهیم"، زیرا وی (یا آنها) پیش بینی کرد که با افزایش سرعت اینترنت و کاهش هزینه های ذخیره سازی، بلاکچین ها می توانند بدون تأثیر منفی بر مفهوم کلی، اندازه خود را افزایش دهند. 

حامیان BTC استدلال کردند که افزایش اندازه بلوک BCH به این معنی است که اجرای گره با انرژی بیشتر و هزینه بیشتری انجام می شود. نیازهای بیشتر به توان پردازشی از نظر تئوری می تواند مانعی برای افراد در کار گره ها و حفظ ماهیت غیرمتمرکز شبکه باشد. این امر به نوبه خود می تواند دریچه ای را برای کنترل شبکه بر نهادهای متمرکز باز کند.

جدای از اختلافات عمیق ایدئولوژیکی بین دو جبهه، بحث و جدال بین بیت کوین و بیت کوین کش نیز ناشی از تصاحب نام بیت کوین توسط بیت کوین کش است. اگرچه BCH از نظر فنی شباهت زیادی به BTC دارد، اما بسیاری بر این باورند که پذیرش نام Bitcoin از آن تا حدی بی احترامی است.

بعلاوه، پس از ناپدید شدن Satoshi Nakamoto، خالق بیت کوین از جامعه بیت کوین، بسیاری حدس زدند که واقعاً چشم انداز Satoshi برای بیت کوین چیست. گزارش های مختلف از "چشم انداز Satoshi" نشان می دهد که قصد اصلی وی بیشتر با BTC یا BCH مطابقت داشته است. این اختلافات به ویژه هنگامی شدت می گیرد که چهره های معروفی توجهی در جامعه ارزهای دیجیتال در این باره اظهار نظر می کنند.

 

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش چیست؟


تفاوت بین کوین و بیت کوین کش

همانطور که دیدیم، بیت کوین کش در نتیجه هارد فورک با بیت کوین ایجاد شد. این بدان معناست که اگرچه شباهت هایی وجود دارد، در مقابل تفاوت های اساسی نیز بین این دو ارز دیجیتال وجود دارد.

اندازه بلوک

یکی از مشکلات بیت کوین این بود که با محبوبیت بیشتر، پردازش معاملات با سرعت کمتری انجام می شود. این نتیجه محدودیت 1 مگابایتی برای اندازه هر بلوک بود. پروتکل SegWit2x در نظر داشت محدودیت اندازه بلوک را به 2 مگابایت افزایش دهد. در مقایسه، بیت کوین کش SegWit ندارد و در همان ابتدا محدودیت اندازه بلوک 8 مگابایت در سال 2017 داشت، که به آن امکان می دهد معاملات را خیلی سریعتر پردازش کند. این حد از 2018 به 32 مگابایت افزایش یافت.

الگوریتم

بیت کوین کش دارای الگوریتم هش متفاوتی با بیت کوین است. این بدان معنی است که پخش مجدد بین دو زنجیره بلوک دیگر امکان پذیر نیست. اگر بیت کوین کش در آینده تقسیم شود، یک طرح محافظت از پخش و پاک کردن وجود دارد. با استفاده از این، تصور می شود که اگر فورک رخ دهد، هر دو زنجیره می تواند با حداقل اختلال در همه افراد درگیر شود.

تنظیم مشکلات اضطراری (EDA)

بیت کوین کش از الگوریتمی جدید استفاده می کند که به اطمینان از عملکردهای بلاکچین در صورت تغییر شدید تعداد ماینرها کمک می کند. این امر به ایجاد ثبات بیشتری برای ارز دیجیتال کمک می کند.
 

نحوه خرید و فروش بیت کوین کش

هنگامی که بیت کوین کش را در صرافی ارز دیجیتال خریداری می کنید، قیمت معمولاً در برابر دلار آمریکا (USD) نقل می شود. به عبارت دیگر، شما برای خرید یک واحد پول نقد بیت کوین در حال فروش دلار هستید. اگر قیمت بیت کوین کش افزایش یابد، می توانید برای سود خود بفروشید، زیرا اکنون ارزش دلار بیشتر از زمانی است که آن را خریداری کرده اید. اگر قیمت سقوط کند و تصمیم به فروش بگیرید، ضرر خواهید کرد.
شما می توانید بیت کوین کش را در تمام صرافی های ارز دیجیتال مانند بایننس مشاهده کنید ولی با استفاده از صرافی ارز دیجیتال CMC Markets، بیت کوین کش را از طریق شرط بندی یا حساب CFD معامله می کنید. این به شما این امکان را می دهد که بدون داشتن ارز دیجیتال واقعی، حرکات قیمت بیت کوین نقدی را حدس بزنید. شما مالک ارز دیجیتال نیستید. در عوض، شما موقعیتی را دارید که بسته به حرکت قیمت آن در برابر دلار، ارزش آن را کم یا زیاد می کند.
 


چه عواملی بر قیمت بیت کوین کش تأثیر می گذارد؟

نوسانات بیت کوین کش توسط چندین عامل هدایت می شود، از جمله:

مشکلات مقیاس پذیری با بیت کوین: بیت کوین کش از یک هارد فورک بیت کوین ایجاد شد تا جایگزینی برای برخی از مشکلات معاملات که بیت کوین مشاهده می کند، ارائه دهد. اگر بیت کوین همچنان مشکلات مقیاس پذیری را مشاهده کند، این می تواند تأثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین کش داشته باشد.

مقررات: مانند سایر ارزهای دیجیتال، پول، بیت کوین کش هم اکنون توسط دولت ها و بانک های مرکزی تنظیم نمی شود. سوالاتی در مورد چگونگی تغییر این وضعیت و مقررات در چند سال آینده و تأثیر آن بر ارزش آن وجود دارد.

عرضه: بیت کوین کش در کل 21 میلیون عرضه دارد (مانند بیت کوین). عرضه محدود بر ارزش آن تأثیر می گذارد.

رقابت: بیت کوین کش با بیت کوین و همچنین چندین ارز دیجیتال دیگر در رقابت مستقیم است. این ممکن است محبوبیت بیت کوین کش را تحت تاثیر قرار دهد.

مطبوعات: قیمت ها می توانند تحت تأثیر درک عمومی، امنیت و طول عمر قرار بگیرند.

رشد: بیت کوین کش در حال حاضر به طور گسترده توسط مشاغل یا مصرف کنندگان به عنوان روش پرداخت پذیرفته نشده است. اما، برخی پتانسیل را در فناوری بلاکچین بیت کوین کش می بینند و فکر می کنند این امر می تواند در آینده به طور گسترده تری پذیرفته شود.
 
working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com