طراحی نرم افزار Help Desk بانک سامان

امروزه دنیای کسب و کار بر پایه مشتری مداری و رضایتمندی مشتریان استوار شده است به گونه ای که گسترش و ارایه خدمات بدون در نظر گرفتن این اصل نه تنها مشکل بلکه غیر ممکن است. سازمان های مشتری مدار درک این سخن که همیشه حق با مشتری است را سر لوحه برنامه های خویش می دانند زیرا حضور مشتری در یک واحد اقتصادی علاوه بر آنکه سود مالی به دنبال دارد، امکان رقابت را نیز فراهم می سازد. برای همین احترام به ارباب رجوع و تکریم مشتریان سال هاست که در دنیا رواج پیدا کرده است.
مسلماً براي مشتريان مشکلات سازمان ها اهميت ندارد بلكه آن ها مي‌ خواهند كسي مشكلاتشان را حل نمايد و سازمان مشتري مدار سازماني است كه پاسخگویی به همین مشکلات را هدف خود می داند و رضايت مشتري را سرمايه خود و ضامن برگشت سرمايه سازمان مي ‌دانند.
از طرفی بدون شک ملاك واقعي برای ارزش گذاری يك شركت، میزان رضايت مشتريان است چیزی که اگر نباشد هيچ كسب و كاري نمي ‌تواند ادامه حيات داده و ايجاد شغل نموده و يا زندگي كساني را كه در آن كار كرده و به مردم خدمت ارائه مي ‌دهند تأمين نمايد.

نرم افزار Help Desk چیست

help desk مجموعه ابزار و روش هایی می باشد که از طریق آنها یک شرکت با مشتریان و یا سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان خود تعامل دارد و عموما به عنوان خدمات پس از فروش و پشتیبانی یاد می شود.

طراحی و راه اندازی نرم افزار

یکی از حوزه های فعالیت آرتاراکس کمک به صاحبان ایده جهت طراحی و راه اندازی نرم افزار های مختلف است. ما تجربیات چندین ساله خود را در اختیارتان می گذاریم تا کسب و کاری بهتری یا درصد موفقیت بالاتر راه اندازی نمایید. مشاوره، طراحی، تحقیق، آنالیز و ساخت ایده های شما از جمله خدماتی است که به مشتریانمان ارائه می نماییم.
 
نرم افزار help desk بانک سامان عموما از چندین ماژول داخلی استفاده می کند که برخی از آنها جهت ارتباطات داخل سازمانی و برخی دیگر برای ارتباطات خارج از سازمانی تهیه شده است. در واقع این سامانه جامع می تواند هم در جهت سرویس دهی با درخواست های داخل سازمان و هم خارج از سازمان پیاده سازی شود. عموما در این سامانه بخش های مختلفی همچون، پنل نرم افزار، تیکت گذاشتن، ارسال ایمیل، تماس تلفنی و ...  جهت ارتباط با کاربران و مشتریان فراهم شده است.
 
اگر ایده تولید نرم افزاری را دارید، جهت دریافت مشاوره می توانید با مشاور ما تماس بگیرید:
09120649624 مهندس جلالی
working hours
9:00 الی 21:00
phone
0912 730 70 74
0912 064 96 24
026 32 500 126
phone
026 325 68 462
email