طراحی سایت صرافی

طراحی سایت ارزی

طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

طراحی سایت اتوماتیک ارز دیجیتال

طراحی سایت اکسچنج ارز دیجیتال

طراحی سایت توکن ارز دیجیتال

طراحی سایت بیت کوین

طراحی سایت پرفکت مانی

طراحی سایت ووچر پرفکت مانی

طراحی سایت وبمانی

طراحی سایت خرید و فروش پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش وبمانی

طراحی سایت فروشگاه وبمانی

طراحی سایت فروشگاه پرفکت مانی

طراحی سایت خرید و فروش ارز

طراحی سایت فروش ازر دیجیتال

طراحی سایت ارز دیجیتال

طراحی سایت وب مانی

طراحی سایت گیفت کارت
طراحی سایت گیف کارت
طراحی سایت پیمر
طراحی سایت پیمر وبمانی
طراحی سایت سئو
طراحی سایت بهینه شده
طراحی سایت با سئو
طراحی سایت با سئو قوی
رمزنگاری ارز دیجیتال چیست؟

رمزنگاری ارز دیجیتال چیست؟

دوشنبه 29 دی 1399
| 518

آشنایی با cryptography ( رمزنگاری)

رمزنگاری، مطالعه و عملکرد ارسال پیام های رمزگذاری شده ایمن بین دو یا چند کاربر است. رمزنگاری اجازه می دهد تا معاملات ارز دیجیتال با نام مستعار، ایمن و بدون نیاز به هیچ بانک یا واسطه دیگری باشد.

رمزنگاری در کلمه "ارز رمزنگاری شده" به معنای "راز" در یونانی است که به شما می فهماند که زمینه رمزنگاری چیست.

فرستنده پیام را "رمزگذاری می کند"، که محتوای آن را برای شخص ثالث پنهان کند، و گیرنده پیام را "رمزگشایی" می کند، و آن را دوباره خوانا می کند.

ارزهای رمزنگاری شده از رمزنگاری برای اجازه دادن به معاملات ناشناس، ایمن استفاده می کنند، این بدان معناست که برای انجام معامله ایمن با آنها نیازی به دانستن چیزی درباره شخص ندارید و نیازی به بانک، شرکت کارت اعتباری، دولت یا هر شخص ثالث دیگری در وسط نیست. و رمزنگاری فقط برای ارز دیجیتال نیست بلکه رایانه و شبکه هایی که به آن متصل است به طور مداوم هر جستجویی که انجام می‌دهید و هر نامه الکترونیکی که ارسال می‌کنید رمزنگاری و رمزگشایی می‌کند.
 

چرا cryptography مهم است؟

ارزهای دیجیتال کاملاً مبتنی بر ایده های رمزنگاری هستند. بیت کوین توسط شخصی مستعار (یا گروهی از افراد) با نام ساتوشی ناکاموتو ابداع شد.

مهم‌ترین مسئله‌ای که ناکاموتو حل کرد چیزی به نام مسئله هزینه دو برابر بود. از آنجا که بیت کوین فقط کد است، چه عواملی باعث می‌شد شخص نتواند چندین نسخه از پول خود را بسازد؟ راه حل ناکاموتو یک ترتیب رمزگذاری معروف بود که به رمزگذاری کلید عمومی-خصوصی معروف است.

بیت کوین و همچنین بسیاری ‌از ارز‌های دیجیتال دیگر از فناوری رمزنگاری کلید (عمومی-خصوصی) استفاده می‌کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا معاملات امن بین 2 طرف ناشناس بدون واسطه باشد.

 

رمزگذاری کلید عمومی-خصوصی چگونه کار می کند؟

شبکه بیت کوین برای همه کاربران یک کلید خصوصی (اساساً یک رمز عبور واقعاً قوی) صادر می کند که از آن به صورت رمزنگاری شده یک کلید عمومی پیوند یافته تولید می کند. شما می توانید کلید عمومی خود را آزادانه در اختیار مردم قرار دهید در واقع، این تنها اطلاعاتی است که هرکسی برای ارسال بیت کوین به شما نیاز دارد. اما برای دسترسی به ارز، کلید خصوصی لازم است.

بخشی از آنچه بیت کوین را انقلابی می کند، راه حل آن برای مشکل هزینه دو برابر است: شبکه همتا به همتا که از روش های رمزنگاری برای تأیید صحت معاملات استفاده می کند.

کلید عمومی شما از طریق کلید خصوصی شما با روشی به نام "هش" تولید می شود که یک رشته داده را می گیرد و از طریق یک الگوریتم پردازش می کند. معکوس کردن این روند تقریباً غیرممکن است، بنابراین هیچ کس نمی تواند کلید خصوصی شما را از کلید عمومی شما حدس بزند.

از آنجا که کلیدهای عمومی و خصوصی شما به هم پیوند دارند، شبکه می داند که بیت کوین شما به شما تعلق دارد و تا زمانی که کلید خصوصی خود را داشته باشید متعلق به شما خواهد بود.

تأثیر دیگر نداشتن واسطه، این است که معاملات بیت کوین برگشت ناپذیر هستند (هیچ بانکی وجود ندارد که در صورت اشتباه با آن تماس بگیرد). اما این یک ویژگی است نه یک اشکال، معاملات دائمی بخشی اصلی از راه حل مشکل هزینه دو برابر است.

 

 

working hours

ساعت کار مشاور
9:00 الی 21:00

phone

مشاور
0912 0649 624
026-32 500 126

phone

پشتیبانی
026-32 56 84 62

email

ایمیل
info[at]artarax.com